Odurzał się niedaleko boiska. Piłkarz słynnego klubu w opałach. Został przyłapany [ZDJĘCIE]

Piłkarz Manchesteru United Brandon Williams został przyłapany nieopodal boisk treningowych z balonikiem w ustach. Brytyjska prasa podejrzewa, że odurzał się gazem rozweselającym. Posiadanie go nie jest, co prawda nielegalne na Wyspach Brytyjskich, ale handel już tak.

Brandon Williams został nakryty na procederze niedaleko boisk treningowych. Siedział wtedy w fotelu pasażera w Mercedesie. Świadek zdarzenia natychmiast nagrał filmik i przekazał go do tabloidu "The Sun". Widać na nim, jak boczny obrońca trzyma w ustach balonik. Wcześniej ów świadek miał zaobserwować, jak inny mężczyzna podawał mu kanister z jakąś substancją.

Zobacz wideo To dlatego Lewandowski nie pojawił się na konferencji

Bulwersujący incydent z udziałem piłkarza Man Utd. "Jego menedżer nie będzie zachwycony"

Dziennikarze "The Sun" podejrzewają, że wdychanym przez piłkarza gazem jest podtlenek azotu, czyli innymi słowy - gaz rozweselający. Jest on ostatnio bardzo popularny wśród młodych Brytyjczyków. Zażywają go w jako substytut narkotyków, w celu uzyskania lekkiego, krótkotrwałego "uniesienia". - Przyjmowanie tych śmieci, szczególnie tak od niechcenia, może ograniczać jego umiejętności na boisku. Nie ma wątpliwości, że jego menedżer nie będzie tym zachwycony. Oczekuje, że jego gracze będą całkowicie oddani swojej karierze, zwłaszcza gdy próbują przebić się do drużyny - oburzał się świadek zdarzenia na łamach "The Sun".

2Mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska - Albania Świderski bohaterem kadry! Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Santosa

Jego uwagi są całkowicie zasadne. Przyjmowanie gazu rozweselającego wiąże się z ryzykiem zawału serca i uszkodzenia mózgu, a długotrwałe stosowanie może prowadzić nawet do utraty pamięci i niedoboru witamin. Trzeba jednak zauważyć, że Williams nie popełnił przestępstwa. Zgodnie z brytyjskim prawem zakazane jest jedynie rozprowadzanie tego gazu, a posiadanie i zażywanie - nie.

Gwiazor Manchesteru United nie gra w piłkę. Angielskie media zdradzają jego nowe grzechy Gwiazor Manchesteru United nie gra w piłkę. Angielskie media zdradzają jego nowe grzechy

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Problem z odurzaniem się tą substancją stał się w Wielkiej Brytanii na tyle widoczny, że zajął się nim rząd. Na początku tygodnia minister spraw wewnętrznych Suella Braverman zobowiązała się, że będzie temu przeciwdziałać. - Jasne jest, że stosowanie i rozprzestrzenianie podtlenku azotu jest niedopuszczalne i wkrótce ogłosimy nowe środki - powiedziała.

Brandon Williams w ekipie Manchesteru United nie odgrywa ważnej roli. Do tej pory rozegrał raptem pięć minut w tym sezonie. Jest wychowankiem klubu. Do pierwszego składu trafił w 2019 roku. Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Norwich City. W obecnym zagrał też w czterech meczach rezerw United. 

Więcej o: