Media: Wielki transfer reprezentanta Polski. "Pierwszoplanowa rola"

Paweł Dawidowicz wzbudza zainteresowanie klubów Premier League i latem może zmienić klub. "Gra w Weronie już od czterech lat, może zamierza podjąć nowe sportowe wyzwania" - ocenił Gianluca di Marzio w felietonie na łamach "Przeglądu Sportowego".

Choć trwa przerwa na mecze reprezentacyjne, to eksperci nie zapominają o piłce klubowej. Znany włoski dziennikarz Gianluca di Marzio przeanalizował sytuację kilku polskich zawodników. W tym występującego w reprezentacji Pawła Dawidowicza.

Zobacz wideo Świderki: Nie wiem co siedzi w głowie trenerowi

Paweł Dawidowicz wzbudza zainteresowanie. Może opuścić Hellas Werona

W ostatnim czasie Dawidowicz wzbudza coraz większe zainteresowanie innych klubów. Jak poinformował dziennikarz, w grę wchodzą przede wszystkim drużyny z Anglii. Polak mógł zmienić otoczenie już kilka miesięcy temu. 

Trzech kolejnych piłkarzy pożegna się z reprezentacją? Kosowski wskazuje nazwiska Znany menedżer ostro o reprezentacji. Domaga się powrotu weteranów. "To nie taniec z gwiazdami"

"Podczas ostatniego okienka transferowego Fulham i Leicester interesowały się sprowadzeniem go. Hellas, który walczył (i nadal walczy) o utrzymanie w Serie A, nie chciał jednak sprzedać piłkarza uznanego za ważny element w walce, by obronić swoje miejsce we włoskiej ekstraklasie" - poinformował di Marzio w "Przeglądzie Sportowym".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Zdaniem dziennikarza latem sytuacja Dawidowicza może się zmienić i defensor może szukać nowych wyzwań poza Italią. "Dawidowicz gra w Weronie już od czterech lat, może zamierza podjąć nowe sportowe wyzwania. Ponadto Hellas to klub, który generalnie jest otwarty na sprzedaż, jeśli dostaje dobrą ofertę" - ocenił i dodał: "Uważam, że obrońca Biało-Czerwonych może odegrać pierwszoplanową rolę podczas letniego okna transferowego".

Robert Gumny w meczu Czechy - Polska To nagranie obnaża reprezentanta Polski. Nic dziwnego, że przegraliśmy [WIDEO]

Dawidowicz trafił do Hellasu w 2019 roku. Wcześniej występował m.in. w Benfice, Palermo, Bochum oraz Lechii Gdańsk. 27-latek to kluczowy zawodnik swojej drużyny.W tym sezonie rozegrał 17 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Więcej o: