Katarczycy zdeterminowani, by przejąć Manchester United. Podbijają ofertę. Szokująca kwota

Sprzedaż Manchesteru United przez rodzinę Glazerów wydaje się tylko kwestią czasu. Katarski szejk Jassim bin Hamad Al Thani jest zdeterminowany, by kupić wszystkie udziały w klubie i przedstawił nową, niewyobrażalną ofertę. Teraz czeka na ruch innych zainteresowanych inwestorów.

Malcolm Glazer w Manchester United zainwestowała w 2003 roku. Dwa lata później wykupił innych udziałowców i za 800 milionów funtów stała się posiadaczami 98 procent akcji klubu. Przejęciu klubu przez Amerykanina przez lata sprzeciwiali się kibice, ale niewiele mogli wskórać. Po śmierci Malcolma klub odziedziczyły jego dzieci.

Teraz niezadowoleni fani w końcu się doczekali, ponieważ Glazerowie od miesięcy pracują nad sprzedażą klubu i otrzymują kolejne oferty. Wśród zainteresowanych mają być trzy podmioty, ale najbardziej zdeterminowany jest katarski szejk Jassim bin Hamad Al Thani. 

Zobacz wideo Zieliński: Czesi grali to co chcieli, nie było nam łatwo

Katarski szejk walczy o Manchester United. Złożył kolejną, gigantyczną ofertę 

Szejk Jassim bin Hamad Al Thani i jego współpracownicy na początku marca zaoferowali rodzinie Glazerów 4,5 miliarda funtów za odkupienie akcji Manchesteru United. W grze pozostawał jednak brytyjski miliarder Jim Ratcliffe, którego oferta miała być bardzo podobna. Glazerowie czekali więc na kolejne propozycje, a termin ich zgłaszania ustanowili na 22 marca. Żaden z zainteresowanych nie przedstawił kolejnej sumy w terminie, ale jako pierwszy do gry wrócił Al Thani. 

Trener zwolniony z Bayernu nie musi szukać pracy. Już ma ofertę od giganta Trener zwolniony z Bayernu nie musi szukać pracy. Już ma ofertę od giganta

Sky News informuje, że w nocy z piątku 24 marca na sobotę 25 marca do Glazerów wpłynęła oferta Katarczyków opiewająca na 5 miliardów funtów. Władze Manchesteru United czekają więc na ruch Ratcliffe'a. Ponadto do gry miał wejść trzeci bogaty inwestor. Chodzi o Fina Thomasa Zilliacusa, który chce odkupić jedynie połowę udziałów. Po wpłynięciu innych ofert Glazerowie mają zdecydować, z kim nadal będą prowadzić negocjacje. Brytyjskie media informują, że nieoficjalnie władze United oczekują nawet 6 miliardów funtów za sprzedaż klubu. Sprawa sprzedaży wyjaśni się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdyby Manchester United faktycznie sprzedano za 6 miliardów funtów, to stałby się on najdroższym klubem sportowym na świecie. Magazyn "Forbes" kilkukrotnie plasował angielskiego giganta na czwartym miejscu najbardziej wartościowych drużyn piłkarskich na świecie. Przed United były tylko Real Madryt, FC Barcelona i Bayern Monachium.

Britain Soccer Europa League Arsenal szykuje transferowy hit prosto z Realu Madryt

Więcej o: