Wybryki kosztują. Zaskakujący lider wstydliwego rankingu w Premier League

Kluby Premier League zapłaciły już łącznie w tym sezonie prawie 1,3 miliona funtów grzywny za zachowania ich piłkarzy oraz trenerów względem sędziów. Bezwzględnym liderem klasyfikacji jest również lider tabeli ligowej, czyli Arsenal. Zaledwie pięć klubów nie musiało płacić ani funta.

Premier League od zawsze była ligą, która słynęła z gry na pograniczu faulu. Często podczas meczów zdarza się, że ta granica zostaje przekroczona. Wtedy do akcji wkraczają oczywiście sędziowie, mający za zadanie odgwizdać przewinienie oraz przyznać ewentualną karę indywidualną. Decyzje arbitrów czasami wywołują kontrowersje. Często te zdarzenia zupełnie inaczej interpretują zawodnicy obu drużyn. Władze Angielskiego Związku Piłki Nożnej (FA) chcąc wyeliminować takie sytuacje, surowo karzą kluby.

Zobacz wideo Tak wyglądał trening kadry pod okiem Fernando Santosa

Angielskie kluby ukarane ogromną grzywną. Gigantyczna sankcja dla lidera Premier League

W niedzielę odbyło się spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Anglii, w którym Manchester United pokonał Fulham (3:1). Kluczowym momentem meczu była sytuacja z drugiej części gry, kiedy w 71. minucie goście zostali ukarani trzema czerwonymi kartkami w 40 sekund. Dziennik "The Sun" ujawnił we wtorek łączne kwoty klubów Premier League, które muszą zapłacić za podobne zachowania ich piłkarzy oraz trenerów.

Zaledwie pięć z 20 klubów ominęła grzywna. Liderem w tej niechlubnej klasyfikacji jest Arsenal, który zapłacił do tej pory aż 185 tysięcy funtów kary. Następne miejsca zajmują Manchester United oraz Everton. Oba kluby również przekroczyły już granicę 100 tysięcy funtów kary. Od sankcji w tym sezonie uchroniły się na razie tylko Brentford, Southampton, Bournemouth, Leicester oraz Newcastle

Największa pojedyncza kara za zachowanie piłkarzy podczas lutowego spotkania z Arsenalem (3:1) została nałożona na Manchester City. Mistrzowie Anglii musieli zapłacić aż 75 tysięcy funtów. Łączna wysokość kar, jakie władze FA nałożyły na kluby Premier League osiągnęła już niecałe 1,3 miliona funtów (rozgrywki PL oraz Pucharu Ligi Angielskiej).

Skrócona tabela klubów, które otrzymały w obecnym sezonie Premier League łącznie największe grzywny:

  • 1. Arsenal - 185 tysięcy funtów kary
  • 2. Manchester United - 137 tys. 
  • 3. Everton - 115 tys.
  • 4. Manchester City - 75 tys. 
  • 5. Nottingham - 73 tys.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Angielskie kluby ze względu na przerwę reprezentacyjną do rywalizacji powrócą w sobotę 1 kwietnia. Liderem tabeli jest Arsenal z dorobkiem 69 punktów. Na drugim miejscu z jednym meczem rozegranym mniej znajduje się Manchester City (61 pkt). Podium uzupełnia Manchester United (50 pkt).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.