Fernando Santos wskazał wady Polaków. "Musicie to wszyscy zmienić"

- Musicie wszyscy zmienić negatywne myślenie oraz nastawienie i zacząć wierzyć, że polska drużyna jest tak samo dobra, jak najlepsze - w rozmowie z Onetem powiedział selekcjoner reprezentacji Polski - Fernando Santos.

Już 24 marca Fernando Santos zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Tego dnia nasza drużyna narodowa zagra na wyjeździe z Czechami w pierwszym meczu eliminacji Euro 2024. Trzy dni później Polacy podejmą Albanię.

Zobacz wideo Nadchodzą sensacyjne powołania Santosa. Gigantyczny problem na start

Przed zbliżającym się powołaniem kadry Santos udzielił kilku wywiadów. W rozmowie z portalem Sportowefakty.wp.pl opowiedział o swoich pierwszych odczuciach w nowej roli i problemach, jakie napotkał.

W wywiadzie dla Onetu Portugalczyk zdiagnozował zaś problemy nas - Polaków. - Nie powinniście mieć kompleksów, nie powinno wam brakować wiary. Polska to dobre miejsce do pracy, macie piłkarzy wysokiej klasy, nie brakuje talentów - powiedział Santos.

Brak karnego dla Valencii Gigantyczny błąd. Sędzia pomógł Barcelonie. "Nie do wiary" [WIDEO]

"Musicie zmienić negatywne myślenie i nastawienie"

- Musicie wszyscy zmienić negatywne myślenie oraz nastawienie i zacząć wierzyć, że polska drużyna jest tak samo dobra, jak najlepsze. Pokazuje to choćby historia waszego futbolu, odnosiliście sukcesy, zdobywaliście medale, więc nie rozumiem tego braku zaufania - dodał.

Santos odniósł się też do ostatnich wyników i stylu gry naszej reprezentacji. - A może to oczekiwania za często były większe od możliwości? Może wiara pomyliła wam się z cudami - tych w piłce za wiele nie ma. Gdyby było inaczej, graliby w nią księża albo biskupi. Trzeba wierzyć w to, co się robi i we własne umiejętności - stwierdził Portugalczyk.

- W Portugalii było kiedyś podobnie, też brakowało przekonania o własnych atutach, sile i możliwościach – a to pierwszy krok do porażki. Jeśli sami nie będziemy przekonani, że jesteśmy w stanie coś osiągnąć, nikt inny w to za nas nie uwierzy.

Bartłomiej Drągowski w meczu AC Milan-Spezia, 5.11.2022 Włosi oczarowani Drągowskim. Fenomen. "Dokonał cudu. Uratował mecz"

- Mecze z Argentyną i Brazylią nie zawsze muszą oznaczać porażkę, tak samo, jak rywalizacja z Andorą nie zawsze skończy się zwycięstwem – jeśli nie potraktujemy rywala odpowiednio poważnie - zakończył selekcjoner.

Więcej o: