Szokujące doniesienia z Francji. Nie tylko Arsenal chciał Kiwiora

Wkrótce transfer Jakuba Kiwiora do Arsenalu stanie się faktem. Okazuje się, że Polaka chciała też Chelsea, zanim finalnie zdecydowała się na Benoita Badiashile'a z AS Monaco - informuje francuski dziennikarz Santi Aouna.

Wielki transfer Jakuba Kiwiora staje się faktem. Polski obrońca przeniesie się ze Spezii Calcio do Arsenalu, który zapłaci za niego ponad 20 mln euro. Kiwior podpisze kontrakt ważny do końca czerwca 2028 roku i będzie walczył o miejsce w podstawowym składzie Arsenalu z Brazylijczykiem Gabrielem Magalhaesem. Jednocześnie Spezia pobije klubowy rekord pod względem transferów wychodzących - na żadnym innym piłkarzu klub z Ligurii nie zarobił tak dużej kwoty.

Zobacz wideo Powrót Króla! Tak powitany został Messi na treningu PSG

Nie tylko Arsenal chciał Jakuba Kiwiora. O Polaku myślała też Chelsea

Santi Aouna, dziennikarz francuskiego portalu footmercato.net poinformował, że Arsenal nie był jedynym klubem z Premier League, który chciał pozyskać Jakuba Kiwiora w zimowym oknie transferowym. Walkę o polskiego obrońcę po mistrzostwach świata w Katarze jeszcze rozważała Chelsea. Ostatecznie klub ze Stamford Bridge zwrócił się w stronę Francuza Benoita Badiashile'a, który odszedł z AS Monaco za 38 mln euro i podpisał z Chelsea umowę do końca czerwca 2030 roku.

Warto dodać, że Jakub Kiwior mógł trafić do klubu z Premier League już latem zeszłego roku. Wtedy m.in. Gianluca Di Marzio informował o ofercie West Hamu United, który chciał zapłacić za niego około dwanaście milionów euro. Spezia nie przyjęła oferty, a Kiwior pozostał w Serie A na pierwszą część sezonu 2022/23. W ostatnich tygodniach Polakiem interesowały się takie kluby jak Juventus, Milan, Napoli, RB Lipsk czy Borussia Dortmund.

Jakub Kiwior zagrał w dwudziestu meczach tego sezonu w barwach Spezii Calcio i przyczynił się do uzyskania dwóch czystych kont przez klub z Ligurii w Serie A. Polski obrońca zagrał łącznie 43 spotkania dla Spezii, z czego ponad połowę z nich w roli defensywnego pomocnika, jeszcze w poprzednim sezonie. Jakub Kiwior trafił do Spezii w sierpniu 2021 roku, odchodząc za 2,2 mln euro ze słowackiej Żiliny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA