Granerud dopytuje o... Jakuba Kiwiora. Zaskakujące pytanie Norwega

Jakub Kiwior prawdopodobnie niedługo zostanie piłkarzem Arsenalu. W związku z tym norweski skoczek Halvor Egner Granerud, który prywatnie jest fanem tego klubu, zapytał na Twitterze, czy Polak jest dobrym piłkarzem. Norwegowi bardzo szybko odpowiedzieli polscy dziennikarze.

Od dłuższego czasu Jakub Kiwior wzbudzał zainteresowanie wielu klubów. Mówiło się, że ma trafić do Borussii Dortmund lub Milanu. Ostatecznie wyścig o Polaka wygrał Arsenal, o czym informowaliśmy ->>> TUTAJ. Zdaniem dziennikarzy obrońca ma kosztować ponad 20 milionów euro i podpisać kontrakt do 2028 roku. Niedługo później te doniesienia potwierdził również Fabrizio Romano. 

Zobacz wideo Na co stać Igę Świątek w tym sezonie? "Zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko"

Halvor Egner Granerud zapytał o Jakuba Kiwiora

Jakub Kiwior już w najbliższy weekend ma przejść testy medyczne, po czym zostanie oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Arsenalu. Niedługo po ogłoszeniu tych informacji norweski skoczek narciarski Halvor Egner Granerud zapytał na Twitterze, czy Polak jest dobrym zawodnikiem i w czym najlepiej sobie radzi. Wielki rywal Dawida Kubackiego jest bowiem kibicem Arsenalu. Błyskawicznie odpowiedzi udzielili mu polscy dziennikarze. 

"Tak, jest dobry, ale na razie daleko mu do poziomu Arsenalu. Jednak jest też bardzo perspektywicznym lewonożnym środkowym obrońcą, który potrafi grać również na lewej obronie i w środku pola. Plusy: panowanie nad piłką, dobre podania, bardzo pewny siebie w kreowaniu, zdecydowanie pasuje do stylu Arsenalu." - napisał Mateusz Hawrot z Meczyki.pl. 

"Lewonożny. Nie jest typowym polskim obrońcą. Ma dobre podania, nie tylko długie. Ale transfer ze Spezii do Arsenalu to niespodzianka." - dodał Mateusz Leleń z TVP Sport. 

W żartobliwy sposób Norwegowi odpowiedział także Piotr Majchrzak z Viaplay. "Wyjaśnię w słownictwie skoków narciarskich. Jest jak Paweł Wąsek. Świetna technika, fantastyczny w powietrzu, ogromny potencjał. Nie zawsze jeszcze pokazuje umiejętności, ale tylko krok dzieli go od eksplozji talentu" - napisał. 

Norweg musi być bardzo zadowolony z ulubionej drużyny w tym sezonie. Arsenal jest liderem Premier League i do tej pory uzbierał 47 punktów. Granerud również może być zadowolony ze swojej formy. W tym sezonie wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w Pucharze Świata zajmuje obecnie drugie miejsce. Wyprzedza go jedynie wspomniany Kubacki. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakub Kiwior był piłkarzem Spezii od sierpnia 2021 roku. W tym czasie zagrał w 43 meczach we wszystkich rozgrywkach, przyczyniając się do ośmiu czystych kont.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.