Jeden z prezesów West Hamu United nie żyje.. Legenda klubu

W środę piłkarski świat obiegła smutna wiadomość. Po krótkiej chorobie zmarł David Gold, jeden z prezesów West Hamu United. Biznesmen miał 86 lat.

David Gold urodził się dzielnicy Stepney w Londynie, ale dorastał przy ulicy Green Street na pograniczu dzielnicy West Ham. Był zawodnikiem drużyn młodzieżowych West Hamu United, który proponował mu nawet profesjonalny kontrakt. Na takie rozwiązanie nie zgodził się jego ojciec, a Gold w przyszłości stał się znanym biznesmenem i wspierał brytyjski futbol. Był właścicielem spółki holdingowej Gold Group International. 

Zobacz wideo Żyła ma za niski krok? Norwegowie aż go zakreślają. Thurnbichler tłumaczy

Nie żyje David Gold. Prezes West Hamu United miał 86 lat

W latach 1993-2008 David Gold był samodzielnym prezesem Birmingham City, ale postanowił sprzedać udziały w klubie w 2009 roku. Niecałe 12 miesięcy później, wraz z Davidem Sullivanem nabył 50 procent akcji West Hamu United i stał się jednym z prezesów londyńskiego klubu. Podczas kadencji dał się zapamiętać jako zwolennik niezaciągania długów przez kluby Premier League. 

Wiadomość o śmierci Davida Gola w angielskich mediach pojawiła się już w środę rano i potwierdził ją West Ham United na stronie klubowej. "Z głębokim smutkiem West Ham United FC potwierdza, że nasz ukochany współprzewodniczący David Gold zmarł w środę rano przez chorobę. Odszedł w spokoju, ze swoimi oddanymi córkami Jacqueline i Vanessą oraz narzeczoną Lesley u boku" - czytamy na stronie klubu z Londynu. 

Głos o śmierci wspólnika zabrał również drugi z prezesów West Hamu, David Sullivan. - David miał wieloletnie związki z "Młotami", ponieważ dorastał naprzeciwko Boleyn Ground na Green Street i reprezentował klub na poziomie juniorów. Zawsze chciał tego, co najlepsze dla West Ham United, a jego odejście jest wielką stratą dla nas wszystkich. W imieniu wszystkich członków klubu piłkarskiego z głębokim smutkiem i ciężkim sercem opłakujemy odejście naszego kolegi i przyjaciela - dodał wspólnik Davida Golda. 

"Pełen hołd dla naszego ukochanego współprzewodniczącego nastąpi w odpowiednim czasie" - zapowiada West Ham United za pośrednictwem strony klubowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.