Reprezentant Polski zmienił klub. Nagła decyzja

"Przemysław Płacheta wrócił do klubu po okresie wypożyczenia w Birmingham City. Teraz będzie kontynuował rehabilitację z personelem medycznym w Lotus Training Centre" - poinformował klub Norwich City, który zdecydował się skrócić wypożyczenie reprezentanta Polski do ligowego rywala po zaledwie pół roku.

Rok 2022 nie był udany dla Przemysława Płachety. Najpierw nie był pierwszym wyborem trenera Norwich, co spowodowało, że latem został wypożyczony do Birmingham City, a później nie omijały go problemy zdrowotne - ostatnio nabawił się kontuzji kości piszczelowej. W efekcie, w tym sezonie wystąpił zaledwie w pięciu spotkaniach. Teraz jego rodzimy klub zdecydował się na skrócenie wypożyczenia. Płacheta wraca więc do Norwich.

Zobacz wideo

Przemysław Płacheta wraca do Norwich. Tam przejdzie rehabilitację

"Przemysław Płacheta wrócił do klubu po okresie wypożyczenia w Birmingham City. Teraz będzie kontynuował rehabilitację z personelem medycznym w Lotus Training Centre" - poinformował we wtorek klub z Norwich w oficjalnym oświadczeniu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

To oznacza, że wypożyczenie 26-latka zostało skrócone o pół roku. Pierwotnie miało obowiązywać do końca maja. Teraz o powrót do zdrowia i odbudowę formy Płacheta będzie walczył pod okiem specjalistów w Norwich.

Wydaje się, że o szybki powrót na boisko może być ciężko. Płacheta będzie więc musiał walczyć nie tylko ze swoim zdrowiem, ale też mocnymi skrzydłowymi. Rywalami Polaka o miejsce w składzie Norwich są m.in. Onel Hernandez i Daniel Sinani, którzy są w niezłej formie. 

Przemysław Płacheta ostatni mecz rozegrał 20 sierpnia przeciwko Wigan. Dwa tygodnie wcześniej w debiutanckim meczu w Birmingham strzelił bramkę przeciwko Huddersfield. Później nabawił się urazu i stracił szansę nie tylko na regularną grę w klubie, ale też na wyjazd na mistrzostwa świata do Kataru. Wcześniej był bowiem regularnie powoływany do reprezentacji Polski, w której rozegrał jak dotąd siedem spotkań. 

Więcej o: