Harry Kane ustanowił rekord Premier League. Potrzebował do tego ośmiu lat

Tottenham zremisował z Brentfordem 2:2 w pierwszym meczu Premier League po mistrzostwach świata. Jedną z bramek dla drużyny Antonio Conte zdobył Harry Kane, który został najskuteczniejszym zawodnikiem ligi w historii Boxing Day.

Była 65. minuta meczu Brentford - Tottenham, kiedy z lewej strony boiska piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Clement Lenglet. Tam najsprytniejszy był Harry Kane, który wyskoczył wyżej niż obrońcy Bentfordu i uderzeniem głową pokonał Davida Rayę.

Dla kapitana reprezentacji Anglii był to 10. gol zdobyty w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, który na Wyspach nazywany jest Boxing Day. Tego dnia w Premier League tradycyjnie rozgrywana jest ligowa kolejka, a dzięki bramce zdobytej w niedzielę Kane stał się najskuteczniejszym zawodnikiem właśnie w historii Boxing Day.

Kane wyprzedził Robbiego Fowlera, który zdobył w ten dzień dziewięć bramek. Po osiem goli strzelili Robbie Keane i Alan Shearer, a siedem bramek zdobył Thierry Henry.

Kane rekordzistą Boxing Day

Pierwszego gola w Boxing Day Kane strzelił w 2014 r. w meczu z Leicester City (2:1). Rok później pokonał bramkarza Norwich (3:0). W 2017 r. Kane ustrzelił hat-tricka w meczu z Southampton (5:2), rok później zdobył bramkę w meczu z Bournemouth (5:0), a w 2019 r. z Brighton (2:1). Przed rokiem Kane strzelił zaś gola w spotkaniu z Crystal Palace (3:0).

Mecz Brentfordu z Tottenhamem zakończył się remisem 2:2. Gospodarze prowadzili już dwoma golami po tym, jak w 15. minucie bramkę zdobył Vitaly Janelt, a w 54. minucie na 2:0 podwyższył Ivan Toney. Kane zdobył bramkę kontaktową, a w 71. minucie do remisu doprowadził Pierre-Emile Hojbjerg.

Po 16 kolejkach Premier League Tottenham jest na 4. miejscu z 30 punktami. Brentford to 9. drużyna ligi, która ma na koncie 20 punktów.