Manchester United pożegnał definitywnie Cristiano Ronaldo. W 81 słowach

Zaledwie w 81 słowach Manchester United pożegnał Cristiano Ronaldo. Dokładnie tyle miejsca klub poświęcił Portugalczykowi w programie meczowym przed spotkaniem z Burnley w Pucharze Ligi Angielskiej.

W ciągu 7,5 roku pobytu w Manchesterze United Cristiano Ronaldo strzelił dla klubu 145 goli w 346 występach. Zdobył z nim trzy mistrzostwa Anglii, Ligę Mistrzów, klubowe mistrzostwo świata, Puchar Anglii i dwa puchary ligi angielskiej. Chociaż Ronaldo przeszedł do historii klubu z Old Trafford, to jego pierwszy, sześcioletni pobyt w nim, był dużo lepszy od drugiego, zaledwie półtorarocznego.

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Ten ostatni zakończył się chwilę przed rozpoczęciem mistrzostw świata. Ronaldo, który już wcześniej nie dogadywał się z trenerem - Erikiem ten Hagiem - udzielił wywiadu "The Sun", w którym skrytykował nie tylko szkoleniowca, ale i cały klub.

- Bardzo miło wspominam mecz z 2004 roku w katowickim 'Spodku' z gwiazdami NHL. Mieliśmy wtedy okazję zmierzyć się ze znakomitymi zawodnikami, między innymi w bramce rywali był Dominik Haszek. Trybuny były wypełnione, a my walczyliśmy z hokeistami z NHL, przegraliśmy dopiero w rzutach karnych. Jako reprezentacja bardzo dobrze pokazaliśmy się również w 2014 roku podczas turnieju EIHC w Gdańsku, który wygraliśmy, zwłaszcza zwycięstwo z Białorusią 4:2 było cenne, bo pokonaliśmy ich po długiej przerwie. Dla mnie jednak zawsze występy z orzełkiem na piersi były bardzo ważne, spełniłem w ten sposób jedno ze swoich marzeń. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim trenerom kadry narodowej, którzy mi zaufali - mówi Adam Bagiński na zdjęciu podczas meczu ze Słowenią. Jednoznaczny apel ws. Rosjan. "Nawet najpiękniejsza gra na świecie"

- Czuję się zdradzony przez działaczy Manchesteru United. Mam poczucie, że jestem wypychany z klubu i zaczęło się to już w zeszłym sezonie. Może nie powinienem tego mówić, ale chcę, żeby ludzie usłyszeli prawdę. Tak, czuję się zdradzony. Ten Hag? Nie mam do niego szacunku, bo on nie szanuje mnie - wypalił Ronaldo w długiej, pełnej kontrowersji rozmowie.

81 słów pożegnania dla Ronaldo

Klub nie zwlekał z załatwieniem sprawy. Zaledwie kilka dni po publikacji wywiadu Manchester United za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Ronaldo. W środę drużyna ten Haga rozegrała pierwszy mecz na Old Trafford po tamtej wypowiedzi Portugalczyka.

Manchester United podejmował Burnley w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Jeśli ktoś spodziewał się, że klub gorąco pożegna się z Ronaldo, był w ogromnym błędzie. Portugalczyk został potraktowany marginalnie nawet w programie meczowym wydanym specjalnie na spotkanie z Burnley.

Jak w każdym programie meczowym kibice mogli zapoznać się najpierw ze słowami od ten Haga. W nich zabrakło choćby wzmianki o Ronaldo. W zamian za to Holender opowiedział kibicom o przygotowaniach do drugiej części sezonu, słonecznym obozie w Hiszpanii, sparingach z Cadiz i Betisem oraz ostatnim meczu ligowym z Fulham, które odbyło się w połowie listopada.

Dopiero w części "warto wiedzieć" na stronach szóstej i siódmej klub wspomniał o odejściu Ronaldo. Poświęcił temu... zaledwie 81 słów. "Cristiano Ronaldo w zeszłym miesiącu opuścił klub za porozumieniem stron" - czytamy w informacji.

Wielki rywal Kubackiego straszy przed TCS. Gigantyczna przewaga, noty marzeń Wielki rywal Kubackiego straszy przed TCS. Gigantyczna przewaga, noty marzeń

I dalej: "W oświadczeniu z 22 listopada klub wyraził wdzięczność za ogromny wkład Cristiano i życzył mu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość". W notce lakonicznie wymieniono też osiągnięcia zawodnika w Manchesterze United.

- On odszedł i jest już przeszłością. Musimy patrzeć przed siebie - lakonicznie odpowiedział ten Hag na początku grudnia, gdy w trakcie hiszpańskiego zgrupowania, został zapytany o odejście Ronaldo. Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia Portugalczyk będzie piłkarzem saudyjskiego Al-Nasrr.

Więcej o: