Reprezentant Brazylii trafi do Premier League. Jest porozumienie. Nawet 50 mln euro

Jak informuje Fabrizio Romano, Brazylijczyk Matheus Cunha zostanie piłkarzem Wolverhampton Wanderers. Zawodnik Atletico Madryt ma zostać wypożyczony do angielskiego klubu z opcją wykupienia po sezonie za 40-50 milionów euro.

Matheus Cunha to ośmiokrotny reprezentant Brazylii, który jednak nie znalazł uznania w oczach selekcjonera Tite w kontekście mistrzostw świata w Katarze, na które napastnik Atletico Madryt ostatecznie nie pojechał. Nic w tym dziwnego, jego forma w stolicy Hiszpanii jest daleka od ideału. 

Zobacz wideo Pożegnanie z mundialem w Katarze. Kulisy Argentyna-Francja

Cunha występuje w Atletico od półtora roku, gdy przyszedł do klubu z Madrytu za 30 milionów euro z niemieckiej Herthy Berlin. Dla Atletico strzelił siedem goli i zaliczył osiem asyst w 54 spotkaniach, ale w obecnym sezonie jego dorobek jest bardzo mizerny - ledwie 2 asysty w 17 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Matheus Cunha zostanie piłkarzem Wolverhampton Wanderers. Cena: nawet 50 milionów euro

Dlatego też Matheusowi Cunhi zależało na jak najszybszej zmianie otoczenia i ten plan Brazylijczykowi się powiedzie. Jak informuje Fabrizio Romano, jego transfer do angielskiego Wolverhampton Wanderers jest przesądzony.

Atletico i Wolverhampton doszły do porozumienia ws. wypożyczenia brazylijskiego napastnika do końca sezonu z obowiązkiem wykupu latem za kwotę w granicach 40-50 milionów euro. 23-letni Cunha ma w najbliższym czasie przejść testy medyczne w Wolverhampton, po czym jego przenosiny zostaną sfinalizowane. 

Wolverhampton Wanderers to obecnie najsłabszy zespół angielskiej Premier League, który zgromadził zaledwie 10 punktów w 15 meczach. Pod wodzą nowego trenera, Hiszpana Julena Lopeteguiego, "Wilki" będą wiosną robić wszystko, aby wywalczyć utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej - obecnie do bezpiecznej strefy tracą cztery punkty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.