BBC: Sprzedaż Man United nie taka prosta? "Tylko atrakcyjne oferty"

Rodzina Glazerów mówi "dość"! Manchester United jeszcze w tym sezonie może mieć nowych właścicieli - poinformowało "BBC".

W 2005 roku Glazerowie, rodzina amerykańskich biznesmenów, kupiła Manchester United. I na dzień dobry kibice zaczęli się im sprzeciwiać. Buntowali się przeciwko gwałtownie rosnącym cenom biletów i wobec rosnącej komercjalizacji klubu. Najbardziej zagorzeli przeciwnicy Glazerów założyli własny klub FC United of Manchester.

Zobacz wideo Czy zagramy ofensywnie z Francją? „To jakby ułani jechali na czołgi"

W pierwszych latach panowania Glazerów, Manchester przynajmniej wciąż był europejską potęgą. Jednak po odejściu sir Aleksa Fergusona w 2013 roku drużyna wciąż nie może wrócić do elity. Ale Glazerów to zbytnio nie obchodziło, bo zrobili z Manchesteru maszynkę do zarabiania pieniędzy. 

United ma rekordowe kontrakty reklamowe i z roku na rok jest coraz mocniejszą marką w ujęciu globalnym. Ale kibiców bardziej obchodzą trofea niż marketing, więc Glazerowie wciąż nie są powszechnie lubiani, delikatnie pisząc.

Tydzień temu "Sky News" podało, że amerykańscy biznesmeni znaleźli już doradców finansowych, którzy pracowaliby przy procesie sprzedaży. W grę ma wchodzić transakcja całościowa, częściowa bądź partnerstwo strategiczne.

Manchester United znalazł następcę Cristiano Ronaldo. To gwiazda MŚ 2022Manchester United znalazł następcę Cristiano Ronaldo. To gwiazda MŚ 2022

Teraz BBC dodaje, że Glazerowie chcą sprzedać klub jeszcze tej wiosny. Ale nie chcą tego robić na silę. "Sprzedaż klubu ma odbyć się wyłącznie w przypadku przedstawienia atrakcyjnej oferty. Warto dodać, że nowych właścicieli czeka sfinansowanie remontu Old Trafford" - czytamy w artykule.

Ile może kosztować Manchester?

Nieżyjący już Malcolm Glazer przejęli Manchester United za 790 milionów funtów w 2005 r. Teraz jego potomstwo pragnie otrzymać za klub co najmniej pięć razy większą sumę. Mówi się o kwocie pięciu, a nawet i dziewięciu miliardów funtów.

Jak donosi redakcja "Daily Star", jednym z nich jest Apple. Amerykańskie przedsiębiorstwo rozważa jedynie zakup pełnego pakietu akcji.

Więcej o: