Nowe wieści w sprawie sprzedaży Liverpoolu. Dwie oferty, jeden kierunek. Suma zawrotna

Władze Liverpoolu grupa FSG coraz intensywnie szuka kogoś, kto przejąłby klub. Jak podają angielskie media, wśród zainteresowanych są dwaj prywatni inwestorzy z Bliskiego Wschodu. Kwota, którą trzeba wydać na zakup Liverpoolu to astronomiczne trzy miliardy funtów.

Przeciętnie rozpoczął się obecny sezon Premier League dla drużyny Liverpoolu. Podopieczni Juergena Kloppa zajmują dopiero szóste miejsce w tabeli, a do lidera - Arsenalu Londyn tracą już 15 punktów. Spore zmiany szykują się w klubie z hrabstwa Merseyside. I nie chodzi tylko o zawodników tego zespołu.

Zobacz wideo Dlaczego kibicujesz Polsce?

Nowy właściciel Liverpoolu?

Władze z Anfield Road zwróciły się bezpośrednio do krajów z Bliskiego Wschodu w celu znalezienia nowego inwestora. Jak informuje "Daily Mail", klub jest już po rozmowach z dwoma konsorcjami z Arabii Saudyjskiej i Kataru. Są to jednak firmy prywatne, a nie państwowe, natomiast są ściśle powiązane z rodzinami panującymi w tych krajach. Właściciele Liverpoolu grupa FSG żąda co najmniej trzy miliardy funtów za przejęcie klubu

Nawet sam minister sportu Arabii zachęcał do składania ofert zarówno Liverpoolowi, ale również Manchesterowi United. - Jest duże zainteresowanie, jak i apetyt - rozpoczął. - Rośnie u nas pasja do piłki nożnej. Poprzemy każdego saudyjskiego inwestora, ponieważ wiemy, że będzie to miało pozytywny wpływ na sport w naszym kraju. Jeden z tamtejszych biznesmenów zdążył już zakupić inny z klubów Premier League, Newcastle United - dodał. 

Ile kosztuje Liverpool?

W maju obecnego roku amerykański dziennik "Forbes wycenił" zdobywcę Ligi Mistrzów z 2019 roku na kwotę 3,89 miliarda funtów. Dla porównania Manchester United oscyluje w granicach 5-6 miliardów. 

Fenway Sports Group została założona w 2001 roku i niedługo później zakupiła Liverpool od prywatnych inwestorów za kwotę 300 milionów funtów. Nowe rządy pozytywnie zadziałały na dyspozycję klubu na boisku. Piłkarze z Merseyside wrócili do czołówki, zwyciężyli pierwszy raz od 30 lat w Premier League i zdobyli puchar Ligi Mistrzów.

Więcej o: