Sensacyjne wieści. Światowy gigant zainteresowany kupnem Manchesteru United

We wtorek bracia Glazerowie poinformowali, że zastanawiają się nad sprzedażą Manchesteru United. To wywołało lawinę spekulacji na temat zainteresowanych inwestorów. Jak donosi redakcja "Daily Star", jednym z nich jest Apple. Amerykańskie przedsiębiorstwo rozważa jedynie zakup pełnego pakietu akcji.

W ostatnich dniach kibice Manchesteru United nie mogą narzekać na nudę. We wtorek gruchnęła informacja, że klub rozwiązał umowę z Cristiano Ronaldo ze skutkiem natychmiastowym. Tego samego dnia "Sky News" poinformowało, że bracia Glazerowie przygotowują się do oficjalnego ogłoszenia zamiaru sprzedaży Manchesteru. W związku z tym media rozpoczęły spekulacje na temat potencjalnego nabywcy. Jak donosi "Daily Star" do wyścigu o kupno angielskiego klubu dołączył Apple. 

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Apple wkracza do gry. Amerykańska firma zainteresowana pozyskaniem Manchesteru

Początkowo właściciele Manchesteru zażądali około 8 miliardów funtów. Ich oczekiwania zostały bardzo szybko zweryfikowane przez rynek i Amerykanie musieli zejść z ceny. Bracia Galzerowie zgodzili się na rozpatrzenie niższych ofert.

Jedną z nich w najbliższych dniach ma złożyć Apple. Jak donosi "Daily Star", propozycja może opiewać na niespełna sześć miliardów funtów. Co więcej,  amerykańska firma jest zainteresowana kupnem pełnego pakietu akcji United. Oczywiście Apple stać na taką inwestycję. To największa firma technologiczna na świecie z rocznym przychodem w wysokości prawie 326 miliardów funtów. 

Jak dotąd przedsiębiorstwo nie miało okazji do prowadzenia klubu piłkarskiego. Mimo to dyrektor generalny Tim Cook jest zainteresowany wejściem na nowy rynek. Zgodnie z informacjami mediów, działacz organizuje już spotkania z bankami, które będą nadzorować proces kupna Manchesteru.

Cook ma także ambitne plany związane z prowadzeniem angielskiego klubu. Chce nie tylko pomóc drużynie wrócić na zwycięską ścieżkę, ale także planuje wybudować nowoczesny stadion, który równocześnie będzie największym obiektem piłkarskim na świecie. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to Manchester zostanie najdrożej zakupionym klubem w historii. Aktualny rekord należy do Chelsea - 4 miliardy 250 tysięcy funtów. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Jednak Apple to nie jedyny podmiot zainteresowany pozyskaniem Manchesteru. Hiszpański "AS" powołał się na przewidywania Financial Times i ogłosił, że jednym z potencjalnych nabywców jest David Beckham. Mimo imponującego majątku Anglik nie byłby w stanie wykupić Manchesteru w pojedynkę. Dlatego też Beckham miałby wchodzić w skład większego przedsięwzięcia. Były piłkarz nie byłby całościowym właścicielem, lecz częścią oraz twarzą nowej grupy zarządzającej angielskim zespołem, o czym więcej pisaliśmy >>> TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.