Cristiano Ronaldo został zawieszony i ukarany wysoką grzywną

Cristiano Ronaldo zostanie ukarany przez angielską federację grzywną w wysokości 50 tysięcy funtów oraz dwoma meczami zawieszenia. To konsekwencje incydentu po kwietniowym meczu z Evertonem, gdy piłkarz wytrącił telefon z rąk młodego kibica.

W kwietniu Manchester United przegrał 0:1 z Evertonem w meczu Premier League. Po zakończeniu spotkania upust swoim emocjom dał Cristiano Ronaldo, który wytrącił telefon z rąk jednego z kibiców. Poszkodowanym okazał się 14-letni chłopiec chorujący na autyzm.

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Cristiano Ronaldo ukarany przez angielską federację. To efekt zachowania po meczu z Evertonem

Sprawę badała angielska federacja (FA), oskarżenie dotyczyło "niewłaściwego i/lub brutalnego zachowania". Jak informuje "Daily Mirror",  piłkarz poniesie konsekwencje swojego zachowania. Zostanie na niego nałożona grzywna w wysokości 50 tysięcy funtów oraz dwumeczowa kara zawieszenia. 

Oficjalnego potwierdzenia ze strony federacji należy spodziewać się w środę. Wtedy 37-latek otrzyma też pismo, w którym zostaną przedstawione powody podjęcia tej decyzji. 

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nałożony przez FA zakaz oznacza, że gdyby Portugalczyk podpisał kontrakt z klubem Premier League, nie będzie mógł wystąpić w dwóch spotkaniach. Od ostatniego wtorku jest wolnym zawodnikiem, jego kontrakt z Manchesterem United został rozwiązany za porozumieniem stron. To pokłosie wywiadu udzielonego Piersowi Morganowi, w którym mocno skrytykował władze klubu oraz trenera Erika ten Haga. Zainteresowane pozyskaniem go są Chelsea i Newcastle. 

W tym sezonie Ronaldo zagrał 16 meczów w Manchesterze United, strzelił w nich trzy gole i zaliczył dwie asysty. Obecnie przebywa w Katarze, gdzie reprezentacja Portugalii szykuje się do udziału w mistrzostwach świata. Pierwszy mecz zagra w czwartek 24 listopada o godzinie 17:00, rywalem będzie Ghana. Ponadto w grupie zmierzy się jeszcze z Urugwajem i Koreą południową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.