Właściciele Manchesteru United mówią: To koniec. Kibice zachwyceni

"Sky News ujawnia, że rodzina Glazerów przygotowuje się do oficjalnego ogłoszenia zamiaru sprzedaży Manchesteru United" - taką informację ujawniły we wtorek brytyjskie media. Glazerowie rządzą na Old Trafford od 17 lat i nie są ulubieńcami kibiców.

Po skandalu związanym z Cristiano Ronaldo, na Manchester United spada kolejna bomba. Amerykańscy właściciele, bracia Glazerowie, mają niebawem sprzedać klub. Dla fanów, którzy od długiego czasu protestują na meczach przeciwko ich rządom, byłaby to dobra informacja.

Zobacz wideo Mateusz Borek długo się wahał, ale wskazał, który Polak zawiódł go najbardziej

"Sky News": Glazerowie sprzedadzą Manchester United. W grę może wejść nawet od 5 do 9 miliardów funtów

Według informacji brytyjskich mediów, Glazerowie mają niedługo wydać oficjalne oświadczenie, w którym poinformują o zamiarze sprzedaży klubu. Zgodnie z doniesieniami "Sky News" amerykańscy biznesmeni znaleźli już doradców finansowych, którzy pracowaliby przy procesie sprzedaży. W grę ma wchodzić transakcja całościowa, częściowa bądź partnerstwo strategiczne.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Bracia Glazerowie przejęli Manchester United w 2005 roku, a kwota transakcji wynosiła wówczas 790 milionów funtów. Teraz miałaby ona być co najmniej pięć razy większa. "Sky News" donosi, że aktualni właściciele klubu byliby skłonni sprzedać udziały za sumę między 5 a 9 miliardami funtów. 

"Glazer's out". Czy spełni się marzenie kibiców Manchesteru United?

Kibice Manchesteru United już od dłuższego czasu są przeciwni rządom braci Glazerów. Jedną z przyczyn antagonizmów na linii fani-właściciele jest m.in. kiepska polityka transferowa czy też brak inwestycji w klub. Władzom zarzuca się też słabe wyniki podczas ich kadencji. Ostatnie mistrzostwo Anglii Manchester United wywalczył w 2013 roku. Podczas wielu spotkań kibice wywieszają na Old Trafford hasła takie jak choćby "Glazer's out". Jeśli doniesienia medialne się spełnią, fani z Manchesteru powinni być zadowoleni i niebawem przywitają nowego właściciela. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.