Manchester United szuka sposobu, jak bezboleśnie pozbyć się Ronaldo. "Pracują nad tym"

"Manchester United pracuje z prawnikami nad rozwiązaniem kontraktu Portugalczyka. I to z winy piłkarza" - donosi "The Athletic".

"Wystawiając Cristiano Ronaldo w pierwszym składzie, twoja drużyna automatycznie prowadzi 1:0, ale zarazem decydujesz się na grę w dziesięciu" - takimi słowami uznany portal The Athletic podsumował zeszły sezon w wykonaniu Portugalczyka, który, choć był najlepszym strzelcem Manchesteru United i jednym z najskuteczniejszych piłkarzy Premier League, to często irytował kibiców "Czerwonych Diabłów" egoistyczną grą oraz brakiem poświęcenia dla reszty zespołu. W tym sezonie jest znacznie gorzej. Właściwie, to wszystko posypało się już latem, gdy Portugalczyk za wszelką cenę chciał opuścić klub.

Zobacz wideo Małe nieporozumienie na konferencji i gierka na treningu. Fragment naszego live'a ze zgrupowania kadry

Ronaldo nie tylko nie udało się znaleźć nowego pracodawcy (głównie ze względu na swoje ogromne zarobki), ale nie udało mu się też pojechać na obóz przygotowawczy Manchesteru. A że w kolejnych tygodniach 37-latek ani nie błyszczał formą, ani nie potrafił się zachować (np. opuścił stadion przed końcem meczu), to nie ma najlepszych stosunków z trenerem Erikiem ten Hagiem. 

W tym sezonie Ronaldo strzelił tylko jednego gola w Premier League oraz dwa w Lidze Europy. Łącznie rozegrał zaledwie sześć pełnych spotkań. Wszystko wskazuje, że zimą zmieni klub. Tym bardziej po ostatnich jego słowach.

- Czuję się zdradzony przez Manchester United. Mam poczucie, że jestem wypychany z klubu i zaczęło się to już w zeszłym sezonie. Nie szanuje menedżera, bo on nie szanuje mnie - powiedział kilka dni temu Ronaldo w wywiadzie udzielonym Piersowi Morganowi. Portugalczyk skrytykował praktycznie wszystko, co związane z Manchesterem United.  Piłkarza w klubie nie chce już widzieć trener Erik ten Hag.

W piątek Manchester United opublikował kolejne krótkie oświadczenie na temat wywiadu Cristiano Ronaldo. "Manchester United podjął dziś rano odpowiednie kroki w odpowiedzi na niedawny wywiad Cristiano Ronaldo. Nie będziemy komentować, dopóki ten proces nie dobiegnie końca" - napisano.

The Athletic twierdzi, że Manchester pracuje z prawnikami nad rozwiązaniem kontraktu Portugalczyka. I to z jego winy. Umowa formalnie wygasa latem 2023 roku.

Jak United może rozwiązać kontrakt Ronaldo?

Chodzi o przepis, który dotyczy każdego gracza występującego w Premier League. Wszyscy piłkarze z angielskiej ekstraklasy są zobowiązani do "przestrzegania i działania zgodnie ze wszystkimi instrukcjami każdego upoważnionego urzędnika klubu" i nie mogą "pisać lub mówić niczego, co może przynieść klubowi niesławę lub działać na szkodę klubu".

United musiałoby ustalić, w jakim stopniu Ronaldo naruszył kontrakt przez swój niedawny wywiad. Plotka głosi, że CR7 rozważa powrót do Sportingu.

Manchester United z 26 punktami zajmuje piąte miejsce w Premier League. Do prowadzącego Arsenalu traci jedenaście punktów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA