Ronaldo zdradził, co usłyszał od Fergusona. To dlatego upadł hitowy transfer

Cristiano Ronaldo mógł trafić do Manchesteru City, a nie Manchesteru United. Kluczową rolę odegrał jednak Alex Ferguson. - Rozmawiałem z nim, a on powiedział: "Twój transfer do Manchesteru City jest nie do pomyślenia" - zdradził Portugalczyk.

Cristiano Ronaldo w 2021 roku został ponownie zawodnikiem Manchesteru United. Portugalczyk, który w Premier League występował wcześniej w latach 2003-2009, wystąpił w zeszłym sezonie w 30 meczach ligowych, w których zdobył 18 bramek. W tym sezonie zdobywca pięciu Złotych Piłek nie prezentuje już tak dobrej formy. 

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Ronaldo mógł być zawodnikiem City, na drodze stanął Ferguson. "Rola Fergusona była kluczowa"

W środę 16 listopada doświadczony napastnik udzielił długiego wywiadu Piersowi Morganowi. Podczas rozmowy z dziennikarzem Ronaldo opowiedział o obecnej sytuacji w United i ciężkich momentach swojej kariery. Piłkarz odniósł się również do transferu z 2021 roku i przyznał wprost, że mało brakowało, a byłby teraz zawodnikiem Manchesteru City. - Strony dużo rozmawiały, a Guardiola powiedział, że klub aktywnie próbuje mnie pozyskać. Ale jak wiecie, w Manchesterze United mam pewną historię, klub jest w moim sercu. Oczywiście byłem zaskoczony, ale podjąłem świadomą decyzję. Serce wyraźnie podpowiadało mi, co mam robić. Nie żałuję - powiedział Portugalczyk.

Duży wkład w decyzję napastnika miał były trener United i członek zarządu klubu, Alex Ferguson. - Jego rola była kluczowa. Rozmawiałem z nim, a on powiedział: "Twój transfer do Manchesteru City jest nie do pomyślenia". A ja powiedziałem: "OK, szefie". Podjąłem więc decyzje i powtarzam z czystym sumieniem, że to była dobra decyzja - stwierdził Ronaldo. 

Choć obecnie 37-latek skupia się na występie z reprezentacją Portugalii na mundialu w Katarze, jego sytuacja klubowa jest bardzo ciężka. Sam zawodnik nie chce już grać w barwach United, a na dodatek dalszej współpracy nie wyobrażają sobie jego klubowi koledzy. - Szatnia United spodziewa się, że Cristiano nie będzie częścią drużyny po wznowieniu rozgrywek po mundialu w Katarze - ustalili dziennikarze ESPN. Wydaje się więc, że transfer Ronaldo jest już tylko kwestią czasu.

Więcej o: