Klub z siódmej ligi zgłasza się po Haalanda. "Chcemy pomóc"

Erling Haaland nie wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze z powodu braku kwalifikacji reprezentacji Norwegii na turniej. Tym samym napastnika czeka pięć tygodni przerwy w graniu. Ashton United, zespół występujący w 6. lidze angielskiej (siódmy poziom rozgrywkowy), postanowił to wykorzystać i... złożył ofertę wypożyczenia 22-latka. Kuriozum.

Manchester City ostatni mecz przed startem mundialu rozegrał w sobotę 12 listopada. Mistrzowie Anglii przegrali 1:2 z Brentford. Do gry po przerwie reprezentacyjnej wrócą 20 grudnia - wówczas zostanie rozegrany mecz 4. rundy Pucharu Anglii. Co podczas przerwy będzie robił Erling Haaland, który nie jedzie do Kataru? Jak się okazuje, może zagrać w rozgrywkach...szóstej ligi.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Erling Haaland zagra w szóstej lidze? Kuriozalna oferta wypożyczenia

"Ashton United informuje, że złożyło Manchesterowi City ofertę wypożyczenia napastnika Erlinga Brauta Haalanda" - poinformował na swojej stronie oraz w mediach społecznościowych klub Ashton United, który na co dzień występuje w siódmej klasie rozgrywkowej. Wypożyczenie miałoby obowiązywać przez 28 dni, a więc w czasie trwania katarskiego mundialu.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

"City nie gra, a my chcemy pomóc, utrzymując Erlinga w dobrej formie. Ma to więcej sensu niż gra w golfa przez sześć tygodni. Uważamy, że będzie do nas świetnie pasował i naprawdę dobrze wpasuje się w dynamikę naszej drużyny - skomentował trener drużyny, Michael Clegg" - czytamy w oświadczeniu klubu. Co ciekawe, Haaland nie miałby daleko na treningi. Ashton United to drużyna z Ashton-under-Lyne położonego w hrabstwie Greater Manchester. 

Zarówno władze Manchesteru City, jak i sam piłkarz nie odnieśli się jeszcze do propozycji wypożyczenia. Z kolei strona internetowa Ashton United po ogłoszeniu informacji o potencjalnym wypożyczeniu aż padła z przeciążenia. 

Więcej o: