Nowa siła w Premier League. Sensacja na podium po 21 latach

W niedzielę zakończyła się ostatnia kolejka Premier League przed przerwą na mundial. Dość nieoczekiwanie liderem jest obecnie Arsenal. Należy także wyróżnić niesamowitą formę Newcastle, które rozgrywa najlepszy sezon od 20 lat. Jak obecnie wygląda tabela Premier League?

Za nami ostatnia kolejka Premier League przed przerwą na mundial. Kibice byli świadkami wielu emocjonujących meczów i zaskakujących rozstrzygnięć. Niektóre kluby rozczarowały, a szczególnie interesująco wygląda sytuacja w czołówce.

Tabela Premier League przed przerwą na mundial

Do tej pory najlepszym zespołem był zdecydowanie Arsenal. Drużyna z Londynu po 14 meczach jest liderem tabeli z dorobkiem 37 punktów. Przegrała tylko jedno spotkanie (1:3 z Manchesterem United) i zaskakuje formą, ponieważ niewielu spodziewało się, że będzie sobie radzić aż tak dobrze. Drugie miejsce zajmuje Manchester City. W tej ekipie gra Erling Haaland, który obecnie jest najlepszy strzelcem Premier League (18 goli). Mimo tego zespół z Manchesteru zaliczył w tym sezonie kilka wpadek i traci do liderującego Arsenalu pięć punktów.

Newcastle wskoczyło na podium

Na uwagę zasługuje również postawa Newcastle. Drużyna prowadzona przez Eddiego Howe'a jest rewelacją tego sezonu. Podobnie jak Arsenal, przegrała tylko jeden mecz (1:2 po z Liverpoolem po golu w doliczonym czasie gry) i obecnie ma serię pięciu zwycięstw z rzędu. Dzięki temu po raz pierwszy od sezonu 2001/2002 spędzi przerwę w rozgrywkach na podium tabeli. Do drugiego Manchesteru City traci tylko dwa punkty. Newcastle dobre wyniki zawdzięcza między innymi Miguelowi Almironowi, który w bieżącym sezonie jest w kapitalnej formie i ma osiem goli na koncie w 16 meczach.

Dużo słabiej radzi sobie z kolei Chelsea, która po nieudanym początku rozgrywek zwolniła Thomasa Tuchela. Jego miejsce zajął Graham Potter, ale zmiana trenera nie przyniosła oczekiwanych skutków. Drużyna z Londynu nie wygrała od pięciu spotkań i aktualnie zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Rozczarowuje również Liverpool, który plasuje się na szóstej pozycji z 22 punktami na koncie.

W strefie spadkowej znajdują się Nottingham Forest (18. miejsce, 13 punktów), Southampton (19. miejsce, 12 punktów) i Wolverhampton (20. miejsce, 10 punktów). Przez długi czas tabelę zamykało Leicester City, ale w ostatnich pięciu meczach odniosło cztery zwycięstwa i dzięki temu awansowało na 13. pozycję (17 punktów).

Następna kolejka Premier League odbędzie się jeszcze w tym roku, a konkretnie w dniach 26-28 grudnia.