Fabiański znów obronił karnego. Piorunujące statystyki w Premier League

Łukasz Fabiański w przegranym przez West Ham United meczu u siebie z Leicester 0:2, obronił rzut karny. Polak od sezonu 2006/2007 ma najwięcej zatrzymanych jedenastek w Premier League.

Była 42. minuta pojedynku West Ham United - Leicester. Goście, który prowadzili 1:0 (gola w ósmej minucie zdobył James Maddison) mieli rzut karny. Do piłki podszedł Belg Youri Tielemans. Jego intencje świetnie jednak odczytał Łukasz Fabiański i odbił piłkę na rzut rożny.

Agencja Wyborcza/TwitterSkandaliczny baner kibiców Ruchu Chorzów. "Biała rasa"

Łukasz Fabiański tak jak David James i Thomas Sorensen

Dla Łukasza Fabiańskiego był to jedenasty obroniony rzut karny w Premier League. Oficjalna strona tych rozgrywek prowadzi statystykę obronionych karnych od sezonu 2006/2007. Od tego momentu najwięcej "jedenastek" obronił właśnie Polak, który do Premier League trafił w maju 2007 roku (transfer do Arsenalu, potem grał w Swansea, a od 2018 roku w West Ham United). Po dziewięć rzutów karnych odbili Brazylijczyk Heurelho Gomes, dwaj Anglicy Ben Foster i Robert Green oraz Belg Simon Mignolet.

W zestawieniu tym na 14. miejscu jest inny Polak - Artur Boruc, który zakończył już sportową karierę. Były bramkarz dwóch angielskich klubów: Southampton i Bournemouth obronił w Premier League pięć jedenastek. Tyle samo co Irlandczyk Shay Given, Francuz Hugo Lloris, Brazylijczyk Adrian i Duńczyk Thomas Sorensen.

Oficjalna strona Premier League dodaje również, że tylko trzem bramkarzom w historii rozgrywek udało się obronić więcej niż dziesięć rzutów karnych. Oprócz Fabiańskiego dokonali tego David James (13. jedenastek) i Thomas Sorensen (12.).

Wróćmy do sobotniego meczu. Zatrzymany karny przez Fabiańskiego nic jego drużynie nie dał. Przegrała bowiem 0:2. W 78. minucie drugiego gola zdobył Harvey Barnes i ustalił wynik spotkania. Dla Polaka był to jedenasty mecz w tym sezonie bez zachowania czystego konta. Udało mu się to w czterech pojedynkach. W sumie wpuścił piętnaście goli.

West Ham United po piętnastu kolejkach z 14 punktami zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli. Leicester z 17 punktami jest na 12. pozycji. Prowadzi Arsenal (37 punktów) przed Manchester City (32.) i Newcastle (30.).

Ukrainiec Radczenko łapie się za głowę po interwencji swojego bramkarzaPZPN zawiesił piłkarza grającego w Polsce. Szokująca reakcja na boisku [WIDEO]

W niedzielę zostaną rozegrane dwa mecze Premier League: Brighton - Aston Villa (godz. 15) i Fulham - Manchester United (godz. 17.30).