Ten Hag chce się pozbyć kapitana Manchesteru United. Rekordowy niewypał

Policzone są dni Harry'ego Maguire'a w Manchesterze United. Według dziennikarza Jamiego Jacksona, Erik ten Hag zamierza pozbyć się 29-latka w letnim okienku transferowym, mimo że jest on kapitanem zespołu.

Holenderski szkoleniowiec odstawił w tym sezonie od składu stopera, który wcześniej był fundamentalną postacią w defensywie Manchesteru United, mimo że wielokrotnie spadała na niego fala krytyki oraz drwin. Dopiero Erik ten Hag, który został zatrudniony latem, posadził na ławce Anglika. Ułatwił to transfer Lisandro Martineza.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Był najdroższym Anglikiem w historii. Teraz poszedł w odstawkę

Harry Maguire trafił na Old Trafford w sierpniu 2019 roku za 87 milionów euro, stając się najdroższym angielskim piłkarzem w historii. Latem ubiegłego roku spadł na drugie miejsce, gdyż wyprzedził go Jack Grealish. 29-latek bardzo szybko, bo już po pół roku stał się kapitanem "Czerwonych Diabłów" i tę funkcję spełnia do dzisiaj. Lecz nie powstrzymuje to trenera od chęci pozbycia się gracza. W tym sezonie rozegrał 513 minut. W Premier League wystąpił raptem cztery razy i uzbierał 280 minut. Jego kontrakt obowiązuje do 2025 roku.

Dalsza przebudowa ten Haga

Sprzedaż stopera miałaby pomóc United w sfinansowaniu przebudowy składu na przyszły sezon. Trudno jednak oczekiwać, żeby kwota uzyskania z Maguire'a na to pozwolił. Były zawodnik Leicester City wyceniany jest bowiem na 30 milionów euro przez portal "Transfermarkt".

Old Trafford może opuścić również Fred. Jego kontrakt wygasa latem 2023 roku, ale "Czerwone Diabły" mają możliwość automatycznego przedłużenia jego umowy o rok. Nie wiadomo jednak czy z tego skorzystają. Jeśli tak - po to aby sprzedać Brazylijczyka. Do Manchesteru trafił latem 2018 roku z Szachtara Donieck za 59 milionów euro. Obecnie wyceniany jest na 20 milionów euro.

Ekipa Erika ten Haga po trzynastu kolejkach Premier League zajmuje piąte miejsce. Do trzeciego Newcastle United, które ma rozegrane jedno spotkanie więcej, tracą cztery punkty. W niedzielę "Czerwone Diabły" zmierzą się na wyjeździe w Fulham.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.