Koszulka Haalanda sprzedana za 91 tys. złotych. A nie ma nawet nazwiska na plecach

Erling Haaland jest dziś jednym z najlepszych piłkarzy świata. A ostatnio w sieci zrobiło się głośno za sprawą... koszulki, w której Norweg występował 5 lat temu podczas spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-19. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie kwota, za którą ją sprzedano.

Erling Haaland już jako junior wyróżniał się i pokazywał jako jeden z większych światowych talentów. W 2019 roku podczas jednego ze spotkań reprezentacji U-20 podczas młodzieżowych mistrzostw świata (wygranym przez Norwegię 12:0), Haaland strzelił aż 9 bramek.

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Rekordowa aukcja koszulki Erlinga Haalanda. Co za suma

W 2017 roku Haaland błysnął talentem także podczas eliminacji do mistrzostw Europy U-19, które odbywały się rok później. Młody Norweg został w turnieju kwalifikacyjnym cztery bramki. Dziś jego koszulka z tamtych eliminacji została sprzedana na aukcji za rekordową sumę.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jak podaje Goldin Auctions koszulka, która trafiła do agencji z rąk Mino Raioli, a więc byłego agenta norweskiego piłkarza, została sprzedana za kwotę 19 200 dolarów. To blisko 91 tysięcy złotych. Oferta wpłynęła w sobotę, 5 listopada o 21:37. W sumie otrzymano 22 oferty, a aukcja zakończyła się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. 

Suma jest rzeczywiście rekordowa, ale może nieco zaskakiwać. Zwłaszcza że na koszulce nie ma nawet nazwiska piłkarza. Według opisu licytowanego przedmiotu jest to koszulka Nike Dri-Fit w rozmiarze "L" w kolorze czerwonym z granatową podszewką wokół kołnierza i po bokach. Z przodu widnieje numer "19", z którym Haaland występował w młodzieżowej reprezentacji Norwegii. Koszulka posiada również certyfikat autentyczności od Paris Saint-Germain Foundation, który pozwala na jej legalne użytkowanie. 

Więcej o: