Obrońca Manchesteru City popisał się niezwykłym talentem. "Geniusz"

W piątek ukazał się wywiad z obrońcą Manchesteru City Manuelem Akanjim, w którym piłkarz pokazał swoje niezwykłe umiejętności matematyczne. Szwajcar bez problemu wykonuje w głowie trudne obliczenia i zyskał miano matematycznego geniusza

Manuel Akanji podczas letniego okienka transferowego zamienił Borussię Dortmund na Manchester City za kwotę 15 milionów funtów. Przed meczem jego nowego klubu z Southampton udzielił wywiadu "Football Daily", w którym zaimponował fanom matematycznymi umiejętnościami.

Zobacz wideo Damian Janikowski analizuje walki freaków. "Śmieszna walka, ale dobra"

Manuel Akanji matematycznym geniuszem

Manuel Akanji już w barwach Borussii Dortmund uchodził za niezwykły matematyczny talent. Na oficjalnym kanale Bundesligi na Youtube ukazał się film, w którym Szwajcar liczy w głowie szybciej, niż jego kolega z kalkulatorem. Kiedy zmienił barwy klubowe, jeden z angielskich dziennikarzy również nie mógł powstrzymać się przed sprawdzeniem umiejętności środkowego obrońcy. Zapytał go również, skąd wzięły się predyspozycje 27-latka. 

- Mój nauczyciel matematyki zawsze organizował zawody. W matematyce, w rachunkach i tak dalej.  Wiedziałem, że jestem w tym naprawdę dobry, ponieważ zawsze docierałem do finału i przez większość czasu wygrywałem - powiedział piłkarz. 

We fragmencie wywiadu, który zyskuje popularność w internecie, Akanji został zapytany o wyniki działań: 23x42, (93x60)+20, 89x5, 26x77 oraz 83x4 i odpowiedział na wszystkie z nich błyskawicznie. 

Manchester City pierwszy Premier League. Akanji nie gra wiele

Manuel Akanji od momentu przyjścia do Manchesteru City zagrał w trzech spotkaniach Premier League oraz dwóch w Lidze Mistrzów. Łącznie Szwajcar spędził na boisku 450 minut. Na razie przegrywa rywalizację w składzie z Rubenem Diasem, Johnem Stonesem i Nathanem Ake. Jedynym środkowym obrońcą City, który zagrał w tym sezonie mniej minut od Akanjiego, jest kontuzjowany Aymeric Laporte.

Manchester City po sobotnim zwycięstwie 4:0 nad Southampton ma na koncie 23 punkty i zajmuje pierwsze miejsce w Premier League, z przewagą dwóch punktów nad Arsenalem. Londyńczycy w niedzielę 9 października zmierzą się z Liverpoolem i w przypadku zwycięstwa wyprzedzą zespół Pepa Guardoli.

Więcej o:
Copyright © Agora SA