Media: Wielki transfer Bartłomieja Drągowskiego. "8-9 milionów euro"

Bartłomiej Drągowski może opuścić Spezię Calcio po zakończeniu mistrzostw świata w Katarze. Polski bramkarz jest blisko dołączenia do Leicester City, które poszukuje następcy Kaspera Schmeichela. Drągowski miałby kosztować około 8-9 mln euro - informuje portal meczyki.pl w programie "Futbol Insajder".

Transfer Bartłomieja Drągowskiego był jednym z głównych tematów w trakcie letniego okna. Polski bramkarz był przymierzany do klubów Premier League oraz Primera Division. Ostatecznie przeprowadzka Drągowskiego została sfinalizowana i dołączył do Spezii Calcio, gdzie już występuje Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca. Fiorentina zarobiła trzy miliony euro i zapewniła sobie 50 procent kwoty kolejnego transferu. I wiele wskazuje na to, że do transferu dojdzie wkrótce.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Bartłomiej Drągowski trafi po mundialu do Premier League? Może zostać następcą Kaspera Schmeichela

Portal meczyki.pl poinformował w programie "Futbol Insajder", że Bartłomiej Drągowski może odejść ze Spezii w trakcie zimowego okna transferowego. Teraz polskim bramkarzem zainteresowane jest Leicester City, które jest gotów wpłacić klauzulę wykupu, zawartą w kontrakcie - mowa tutaj o kwocie ośmiu-dziewięciu milionów euro. Klub z King Power Stadium poszukuje następcy Kaspera Schmeichela, który latem zdecydował się dołączyć do OGC Nice. "Drągowski jest naprawdę blisko" - mówi Tomasz Włodarczyk.

Bartłomiej Drągowski mógł trafić do Premier League już latem tego roku. Byłym piłkarzem Empoli interesowało się Southampton oraz Bournemouth. Drągowski wypytywał nawet Jana Bednarka o warunki życia w Anglii w trakcie marcowego zgrupowania reprezentacji Polski, a w maju transfer wydawał się pewny. Wtedy na drodze stanęły punkty GBE (system punktowy kwalifikujący danego piłkarza do gry w Anglii). W tym przypadku co najmniej 15 pkt to pewna kwalifikacja, 10-14 pkt to szansa na odwołanie do specjalnego panelu, a poniżej 10 punktów to odrzucenie podania.

Bartłomiej Drągowski zagrał w poprzednim sezonie dziewięć meczów i miał 13 punktów w systemie GBE, ale wniosek nie został zaakceptowany przez władze. Teraz polski bramkarz ma już 25 punktów, więc kwalifikacja do gry w Premier League jest pewna. Drągowski zagrał osiem meczów w tym sezonie i do tej pory zachował jedno czyste konto.

Więcej o: