Media: Specjalna klauzula w kontrakcie Haalanda. Real może się cieszyć

Niewykluczone, że za jakiś czas Real Madryt ponownie ruszy po Erlinga Haalanda. Hiszpański dziennikarz Fernando Sanz na łamach "El Chiringuito" powiedział, że w kontrakcie Norwega z Manchesterem City istnieje specjalna klauzula, która działa na korzyść mistrzów Hiszpanii.

Erling Haaland i Kylian Mbappe to dwaj zawodnicy, którzy od wielu miesięcy byli łączeni z przenosinami do Realu Madryt. Z transferu Francuza ostatecznie nic nie wyszło, gdy okazało się, że wbrew oczekiwaniom zdecydował się na przedłużenie kontraktu z PSG. Norweg również podjął inną decyzję, przenosząc się do Manchesteru City.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Piłka nożna jest chora, bo Real spadł na 13. miejsce na świecie. Perez nic nie rozumiePiłka nożna jest chora, bo Real spadł na 13. miejsce na świecie. Perez nic nie rozumie

Erling Haaland już za dwa lata w Realu Madryt? "Królewscy" nie będą musieli nawet negocjować

Niedługo po tym, jak mistrzowie Anglii potwierdzili sprowadzenie byłego już gwiazdora Borussii Dortmund, hiszpańska prasa zaczęła informować o tym, że "nie wszystko jest stracone". Informowano, że Real Madryt w dalszym ciągu nie zrezygnował z transferu norweskiego napastnika, ale cała operacja po prostu została odłożona w czasie.

Najnowsze informacje na ten temat przekazał hiszpański dziennikarz Fernando Sanz, który w trakcie programu "El Chiringuito" powiedział o istnieniu specjalnej klauzuli, która pozwoliłaby przenieść się Haalandowi do Realu Madryt na korzystnych warunkach. - Klauzula dotyczy drugiego roku kontraktu Haalanda. Ciekawostką jest to, że przy bardzo korzystnych warunkach w kontekście Realu - powiedział.

Zgodnie ze słowami Sanza, Norweg mógłby się przenieść do stolicy Hiszpanii po zakończeniu sezonu 2023/24. Dziennikarz nie podał dokładnej kwoty, za jaką mógłby zostać zrealizowany taki transfer, ale jak sam przyznał, jest ona "jak najbardziej do zapłacenia".

Zapis w kontrakcie Norwega z Manchesterem City sprawia więc, że jeśli za dwa lata Real Madryt faktycznie zdecyduje się ruszyć po Haalanda, nie będzie musiał nawet przystępować do negocjacji. Każdy inny klub musiałby przejść z pewnością żmudny proces przekonywania władz Manchesteru i samego zawodnika.

Młodzi piłkarze FC BarcelonyMłodzi piłkarze FC Barcelony dali przykład kolegom. Sensacja w Monachium

Norweg znakomicie wszedł w nowy sezon. W 11 rozegranych jak dotąd spotkaniach we wszystkich rozgrywkach strzelił aż 17 bramek i zanotował trzy asysty. Jest także wyraźnym liderem klasyfikacji strzelców Premier League, mając 14 trafień w ośmiu meczach.

Więcej o: