Właściciele Man City złożył ofertę. Aż 175 milionów funtów

Właściciele Manchesteru City złożyli ofertę w wysokości 175 milionów funtów za kupno udziałów w brazylijskim klubie Esporte Clube Bahia.

City Football Group złożył oficjalną ofertę kupna 90 procent udziałów w Esporte Clube Bahia, drugoligowym klubie piłkarskim z Brazylii. Oferowana kwota to 190 milionów dolarów, czyli 175 mln funtów.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Kolejny klub w City Football Group?

City Football Group została założona w 2013 roku. Od tego czasu w CFG znalazły się m.in. Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Girona, Troyes, Mumbai City i Lommel SK.

Ostatnim klubem, w który zainwestowała grupa CFG, było włoskie Palermo. W czerwcu tego roku CFG nabyło 80 procent udziałów w drużynie, która występuje w Serie B.

- Palermo jest historycznym, wielkim klubem o silnej i dumnej tożsamości. Będziemy współpracować z Dario Mirri, aby skonsolidować jego niezwykłą pracę i przez kilka następnych lata być coraz lepszym - powiedział wtedy Ferran Soriano, dyrektor generalny CFG.

Polityka CFG dotycząca nabywania dużych udziałów w klubach na całym świecie jest kontrowersyjna. Sieć drużyn zapewnia Manchesterowi City wiele klubów, z których mistrzowie Anglii mogą czerpać talenty, które mogą potem sprzedać. Krytycy postrzegają to jednak jako formę "dopingu" piłkarskiego, który daje Man City przewagę nad rywalami.

Niektórzy kibice klubów przejętych przez CFG, w tym Palermo i belgijski Lommel SK, sprzeciwiali się inwestycji w obawie przed utratą tożsamości klubu. Biorąc pod uwagę brazylijskie kluby, takie jak Botafogo i Cruzeiro, które korzystały już z inwestycji zewnętrznych, władze Bahii mogą ulec pokusie, by pójść w ich ślady.

Bahia po 32 kolejkach w brazylijskiej Serie B zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma aż dziewiętnaście punktów straty do prowadzącego Cruzeiro.

Więcej o: