Fabiański odejdzie z West Hamu po sezonie? "Będą szukali świeżej krwi"

Łukasz Fabiański może odejść z West Hamu po zakończeniu sezonu 2022/23. Tak uważa były napastnik Leeds United, a obecnie ekspert piłkarski Noel Whelan. - West Ham będzie szukał świeżej krwi - argumentuje.

Łukasz Fabiański jest bramkarzem West Hamu United od czterech lat, po tym jak przeszedł za pięć milionów euro ze Swansea City. Niedawno były już reprezentant Polski podpisał nowy kontrakt z "Młotami" na sezon 2022/23 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Zobacz wideo Typujemy kadrę na mundial. Kto pojedzie do Kataru na pewno, a kto tylko prawdopodobnie

Fabiański odejdzie z West Hamu po sezonie? "Będą szukali świeżej krwi"

Zdaniem byłego napastnika Leeds United, a obecnie eksperta piłkarskiego Noela Whelana, obecny sezon może być ostatnim dla Łukasza Fabiańskiego w barwach West Hamu. Wszystko dlatego, że "Młoty" ostatnio dokonują sporo ruchów pod kątem przyszłości - żaden z ich nowych zawodników sprowadzonych latem nie ukończył 30 lat. 

- To na pewno trudna sytuacja dla zawodnika, jak i dla klubu, kiedy masz kogoś, kto jest bliski zakończenia kariery - mówił Noel Whelan w rozmowie z "Football Insider". - Wiem, że bramkarze mogą grać nawet po czterdziestce, ale piłka się zmienia i od golkiperów wymaga się coraz lepszej gry nogami - dodał, przypominając, że Fabiański w tym elemencie jest daleki od czołówki Premier League. 

Luis FigoLuis Figo po latach wyjawia prawdę o transferze, który złamał miliony serc

- Klub stara się pozbyć Manuela Lanziniego, aby sprowadzić młodszych piłkarzy, których uda się pozyskać na wiele lat i w ten sposób zyskać stabilizację. Myślę, że West Ham również na pozycji bramkarza będzie szukał świeżej krwi. Fabiański wykonał świetną pracę dla West Hamu, ale sądzę, że klub będzie chciał ściągnąć kogoś, kto przez dłuższy czas będzie walczył o sukcesy "Młotów" - podsumował Whelan.

Łukasz Fabiański rozegrał dotychczas 146 meczów oficjalnych w barwach West Hamu, w których 36 razy zachowywał czyste konto. Również w obecnym sezonie jest podstawowym bramkarzem klubu z Londynu w Premier League, podczas gdy w rozgrywkach pucharowych broni Alphonse Areola. 

Więcej o: