Kibice United wreszcie doczekają się kluczowych zmian. "Sprawy idą naprzód"

Manchester United wkrótce może zmienić właściciela. Kupnem klubu zainteresowany jest angielski biznesmen Michael Knighton. - Za kulisami wiele się dzieje. Sprawy idą naprzód zgodnie z planem - napisał na Twitterze. W zeszłym miesiącu mocno skrytykował aktualnych właścicieli.

Właścicielami Manchesteru United jest amerykańska rodzina Glazerów. Nie cieszą się oni jednak sympatią kibiców, delikatnie rzecz ujmując. W ostatnim czasie fani kilka razy dawali do zrozumienia, że nie chcą, aby ich klub był kierowany przez Glazerów. W ubiegłym miesiącu na jaw wyszło, że Manchester może trafić w inne ręce.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Hitowy transfer Chelsea. Nowy właściciel robi porządki, trener dał zielone światłoHitowy transfer Chelsea. Nowy właściciel robi porządki, trener dał zielone światło

Manchester United może zmienić właściciela

Zainteresowany kupnem klubu ma być dobrze znany kibicom 70-letni Michael Knighton. Już w 1989 roku próbował przejąć Manchester, ale udało się to. Zasiadał w zarządzie klubu. Knighton niejednokrotnie krytykował obecnych właścicieli. "To wszystko jest tak smutne. Tylko kibice, składając właścicielom klubu poważną ofertę, mogą rozwiązać tę straszną sytuację" – pisał na Twitterze po kompromitującej klęsce zespołu z Brentford (0:4).

Teraz zwrócił się do fanów Manchesteru na Twitterze. " Dziękuję wszystkim za wspaniałe słowa wsparcia. Za kulisami wiele się dzieje. Sprawy idą naprzód zgodnie z planem. Przepraszam, że nie mogę dłużej być na tej platformie, po prostu ugrzęzłem w spotkaniach. Niech Bóg was błogosławi i wszystkiego dobrego dla was wszystkich. Wasze wsparcie jest bardzo doceniane" – napisał.

W zeszłym miesiącu w rozmowie z portalem "Man United The Religion" powiedział, że trwa przygotowywanie oferty kupna. - Pracujemy teraz nad dokumentem oferty. Należy pamiętać, że jest to oferta "wroga" - oznacza to po prostu, że klub nie jest oficjalnie na sprzedaż. Ale moim zamiarem jest przedstawienie tym właścicielom uzasadnionej, silnej i komercyjnej oferty, aby powiedzieć: "dotarliście do końca drogi, czas odejść, bo wasz czas się skończył" – powiedział Kinghton.

Ethan Nwaneri"Młody" pobił rekord. Historyczny. "Trenował z nami kilka razy"

- Jesteśmy klubem w kryzysie i wszyscy wiemy, dlaczego. Mamy nieudolnego i bezużytecznego właściciela, który niewiele wie o piłce nożnej. Wszyscy wiedzą, że potrzebujemy nowego właściciela tego klubu piłkarskiego i to jest mój cel. Robię duże postępy, nadal rozmawiam z ludźmi, mam dobre finanse. Fani na całym świecie mają już dość tego reżimu. Balon ekscytacji związany z nowym sezonem pękł, jak tylko zobaczyliśmy występ przeciwko Brighton (1:2 - red.). Klub jest w kryzysie i pozostanie w kryzysie, póki mamy obecnego właściciela – przekonywał.

- Klub będzie kosztował więcej ze względu na swoją nazwę i historię. Jednak właściciele uszkodzili markę i zadłużyli ją. Rozsądna cena byłaby niższa niż 4,5 miliarda funtów, które kiedyś odrzucili. Glazerowie w przyszłym roku nie będą właścicielami Manchesteru United – dodał w rozmowie z "Daily Mail".

Więcej o: