Chaos w Premier League po śmierci Elżbiety II. Bardzo zła wiadomość dla kibiców

W najbliższy weekend rozegranych zostanie tylko siedem z dziesięciu spotkań Premier League. Największy hit, czyli starcie Liverpoolu z Chelsea, zostało przełożone na inny, jeszcze nieznany termin.

W czwartek wieczorem zmarła Elżbieta II, najdłużej panująca królowa w historii Wielkiej Brytanii. W obliczu żałoby narodowej 7. kolejka Premier League, która miała się odbyć w miniony weekend, została przełożona. "Podczas porannego zebrania, kluby Premier League złożyły hołd Jej Królewskiej Mości Elżbiecie II. Aby uczcić jej wyjątkowe życie oraz jej wkład w funkcjonowanie narodu, i jako znak szacunku, mecze Premier League, które miały odbyć się w ten weekend, zostaną przełożone. Dotyczy to także poniedziałkowych spotkań. Dalsze informacje dotyczące meczów Premier League w okresie żałoby zostaną przekazane w odpowiednim czasie" - czytaliśmy w piątkowym komunikacie. Teraz pojawiły się nowe informacje. Ale już o ósmej kolejce.

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Premier League wznowi rozgrywki już w piątek

"W zbliżający się weekend rozegranych zostanie siedem z dziesięciu ligowych spotkań. Trzy mecze zostały przełożone z powodu wydarzeń związanych z pogrzebem królowej. Ponadto zmienią się godziny rozpoczęcia części meczów Premier League" - czytamy w komunikacie.
Chelsea kontra Liverpool oraz starcie Manchesteru United z Leeds zostały przełożone, więc nie odbędą się 18 września w niedzielę. Natomiast w sobotę nie zobaczymy spotkania Brighton z Crystal Palace.

Harmonogram meczów 7. kolejki Premier League:

Piątek (16 września)

 • 21:00 Aston Villa - Southampton 
 • 21:00 Nott'm Forest - Fulham

Sobota (17 września)

 • 14:30 Wolves - Man City 
 • 16:00 Newcastle - AFC Bournemouth
 • 18:30 Tottenham - Leicester City
 • Brighton -  Crystal Palace (przełożony mecz)

Niedziela (18 września)

 • 13:00 Brentford - Arsenal 
 • 15:15 Everton - West Ham 
 • Chelsea - Liverpool (przełożony mecz)
 • Man Utd - Leeds (przełożony mecz)

"Po konsultacjach z klubami, policją, lokalnymi grupami doradczymi ds. bezpieczeństwa i innymi odpowiednimi organami, nie było innego wyjścia, jak tylko przełożyć te trzy mecze. Premier League pragnie podziękować UK Football Policing Unit [jednostka policji zajmująca się futbolem] oraz innym służbom policyjnym w całym kraju, a także partnerom telewizyjnym za wsparcie podczas tego procesu. W przypadku meczów rozgrywanych w okresie żałoby narodowej, na stadionach Premier League zostaną oddane hołdy Królowej" - czytamy w komunikacie.

Wciąż nie znamy nowych dat przełożonych meczów. Wiadomo za to, że śmierć Elżbiety II wpłynie także na europejskie rozgrywki. Co to znaczy w praktyce? 

Arsenal nie podejmie w czwartek PSV Eindhoven w ramach Ligi Europy. Z kolei w Lidze Mistrzów starcie Glasgow Rangers z Napoli zostało przełożone ze wtorku na środę. Pozostałe spotkania angielskich drużyn nie zostały (jeszcze?) oficjalnie przełożone. A o jakie mecze chodzi?

 • Liverpool - Ajax (Liga Mistrzów) - wtorek
 • Chelsea - Salzburg (Liga Mistrzów) - środa
 • Man City - Borussia Dortmund (Liga Mistrzów) - środa

Rzecznik prasowy Chelsea potwierdził, że starcie z Red Bullem odbędzie się w środę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA