Pytają o Jana Bednarka. Będzie hit? Klub z Premier League chce Polaka

Southampton chce sprzedać Jana Bednarka. O Polaka pytają już kolejne kluby. Pozyskaniem defensora zainteresowani są m.in. działacze Aston Villi - donoszą Meczyki.pl.

Niewykluczone, że Jan Bednarek w najbliższy weekend rozegra swoje ostatnie spotkanie w barwach Southampton. Jego drużyna zmierzy się w sobotę na wyjeździe z Leicester City w ramach trzeciej kolejki ligi angielskiej. Według doniesień mediów Polak jeszcze w sierpniu może zostać bohaterem głośnego transferu.

Zobacz wideo

Działacze Southampton postrzegają Bednarka jako piłkarza, na którym mogą zarobić - i to sporo. Ile trzeba zapłacić za Polaka? Transfermarkt wycenia go na 22 miliony euro. Według "The Athletic" defensor może opuścić St Mary’s Stadium jeszcze w sierpniu. Jest jednak jeden warunek. Musi pojawić się odpowiednia oferta. Wtedy szefowie Southampton usiądą do stołu.

John van den BromMedia: Lech Poznań może zwolnić trenera Van den Broma i wdrożyć plan awaryjny

Jan Bednarek na celowniku klubu Premier League

Bednarek nie może narzekać na brak zainteresowania. Już wcześniej w mediach przewijały się nazwy takich klubów jak AS Roma czy Leicester City. Nie wypłynęła jednak oficjalna oferta za defensora. To wkrótce może ulec zmianie.

Jak donosi serwis Meczyki.pl, o Bednarka pyta kolejny chętny. Tym razem chodzi o Aston Villę. - Jeszcze tego lata może dojść do nieoczekiwanego ruchu, ponieważ zainteresowanie sprowadzeniem obrońcy wykazuje Aston Villa - informuje Tomasz Włodarczyk.

Jordan Majchrzak w barwach LegiiMłody piłkarz Legii może trafić do Romy. Legia zarobiłaby prawie milion euro

Jan Bednarek dołączył do Southampton latem 2017 roku za ok. 6 milionów euro. Od tego momentu rozegrał 152 spotkania w barwach angielskiego klubu. Zdobył w nich siedem bramek oraz zaliczył cztery asysty. 26-latek na swoim koncie ma też 42 występy w reprezentacji Polski.

Ten sezon Premier League drużyna Southampton rozpoczęła od porażki z Tottenhamem 1:4. Nieco lepiej jej poszło w drugiej kolejce. Wówczas zremisowała z Leeds United 2:2. Bednarek wystąpił w obu tych spotkaniach.

Więcej o: