Kolejny wielki gest Sadio Mane. Klasa. "Wszyscy byli zaskoczeni"

Sadio Mane kolejny raz pokazał, że ma wielkie serce. Senegalski zawodnik postanowił wysłać prezenty wszystkim pracownikom swojego byłego klubu. Nie pominął nawet sprzątaczek i ochroniarzy.

Sadio Mane to nowy ulubieniec kibiców Bayernu Monachium. Senegalczyk przyszedł do stolicy Bawarii z misją zastąpienia Roberta Lewandowskiego i na razie mu się to udaje. Strzelił już dwa gole – jednego w Superpucharze, drugiego w meczu ligowym. Dzięki niemu monachijczycy szybko zapomną o Robercie Lewandowskim, który odszedł do Barcelony.

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

- Jest niesamowitym graczem i bardzo miłym facetem. Gdy tylko trafił do drużyny, poczuł się mile widziany – tak o nowym koledze z boiska wypowiadał się Jamal Musiala. - Sadio nie tylko dobrze pasuje do naszego klubu i jego wartości, ale jego skromność i ogólny charakter są również niezwykle dobrze odbierane przez naszych fanów na całym świecie – dodał Andreas Jung, członek zarządu Bayernu.

Mane wysłał prezenty pracownikom Liverpoolu

Sadio Mane został również dobrze zapamiętany przez kibiców Liverpoolu. Z tym klubem sięgnął po pierwsze od wielu lat mistrzostwo Anglii i wygrał Ligę Mistrzów. Dał się również poznać jako sympatyczny i skromny zawodnik, mimo że był niekwestionowaną gwiazdą Premier League. I jak się okazuje, nie zapomniał o ludziach, których poznał w Liverpoolu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jak informuje niemiecki dziennikarz "Bilda" Christian Falk, Sadio Mane wysłał do Liverpoolu 150 paczek z napisem "Merci" ("dziękuję" w języku francuskim  – red.), które trafiły w ręce pracowników klubu. Począwszy od sprzątaczki, na ochroniarzu kończąc. Każdy otrzymał tabliczkę czekolady ze zdjęciem piłkarza i pamiątkową kartkę, pisaną odręcznie.  

− Wszyscy byli zaskoczeni gestem i prezentem Sadio. Myślę, że to naprawdę miły i płynący z serca gest dla sprzątaczek, ochroniarzy i innych pracowników z zaplecza Liverpoolu – powiedział Falk w podcaście "Bayern Insider" (cytat za dieroten.pl).

W minionym sezonie Mane wystąpił w 50 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach w barwach Liverpoolu. Strzelił 23 gole i zaliczył pięć asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.