"Ta drużyna to żywy trup", "Pośmiewisko". Manchester United budzi politowanie

"Manchester United wyglądał jak żywy trup" - czytamy na Twitterze po meczu drużyny Erika ten Haga z Brentford. Manchester United zaprezentował się w nim fatalnie i wysoko przegrał 0:4. Dziennikarze w mediach społecznościowych nie unikali dosadnych słów.

W sobotę o 18:30 Manchester United zmierzył się z Brentford w drugiej kolejce Premier League. Drużyna prowadzona przez Erika ten Haga zaprezentowała się w fatalnym stylu i przegrała to spotkanie 0:4. Wszystkie gole padły jeszcze w pierwszej połowie. 

Zobacz wideo Lewandowski zaskoczył zachowaniem w debiucie na Camp Nou. "Szybko ogarnął" [Sport.pl LIVE]

Angielskie media komentują porażkę Manchesteru United. "To żałosne"

Porażka Manchesteru United została skomentowana przez angielskich dziennikarzy. "Manchester United był słaby fizycznie i psychicznie. Zgnilizna w klubie zaczyna się od Glazerów. Właściciele stawiają na pierwszym miejscu zarobek, a nie wyniki. Brentford było bardziej głodne wygranej i ogólnie są lepiej zarządzanym klubem" - napisał Henry Winter, dziennikarz Times Sport. 

Na temat pierwszej połowy meczu wypowiedział się były piłkarz Gary Lineker. "To jest niezwykłe. Manchester United stracił cztery gole w 35 minut. Nie jestem pewien, czy ta drużyna ujrzy jeszcze światło dzienne." - czytamy na Twitterze. 

Przebieg spotkania oraz obecną sytuację, w jakiej znajduje się angielski zespół skomentował były piłkarz i komentator Jan Age Fjortoft. "Manchester United wygląda jak żywy trup. Możesz ściągać nowych właścicieli, zatrudniać nowych trenerów i piłkarzy, ale moim zdaniem największym problemem tego klubu jest brak kultury wykonawczej. Podejmujesz wiele decyzji, ale spytaj się, czy dzięki temu jest lepiej?" - napisał na portalu. 

Rozczarowany przegraną był dziennikarz ESPN Rob Dawson. "Możesz rozmawiać przez cały dzień o tym, że Manchester United powinien zatrudnić więcej graczy tego lata, ale po boisku nadal będzie ich biegało 11. Tyle samo, co w drużynie Brentford. To żałosne." - napisał na portalu. 

Ciekawą statystykę przytoczył biznesmen Michael Knighton. "To pierwszy raz, kiedy menedżer Manchesteru United przegrał pierwsze dwa mecze od ponad 100 lat! Cała ta sytuacja jest tak smutna. Tylko kibice, składając właścicielom klubu poważną ofertę, mogą rozwiązać tę straszną sytuację. " - czytamy. 

Kolejną statystykę podał serwis OptaJoe. "Manchester United po raz pierwszy od 21 sierpnia 1992 roku zakończy kolejkę na dole tabeli Premier League" - czytamy na Twitterze. 

Po porażce wielu dziennikarzy zaczęło wyliczać różne niechlubne rekordy angielskiego klubu. "Manchester United jest pierwszą w historii drużyną Premier League, która została wygwizdana na początku trzech kolejnych połów meczu." - napisał na Twitterze Ben Jacobs z CBS Sports Golazo. 

Inną statystykę przedstawił dziennikarz Radia Maryja Wojciech Papuga. "Chyba najbardziej szokująca statystyka: Manchester United w ostatnich ośmiu ligowych meczach zdobył... cztery punkty. Klub znów miał być wielki, niezmiennie jest pośmiewiskiem." - czytamy. 

Wisła KrakówWisła przegrała, choć prowadziła. Pierwsza porażka w tym sezonie I ligi

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: