Media: Albańska mafia ustawiła mecz Premier League? Podejrzany mecz Arsenalu

Granit Xhaka może mieć kłopoty. Żółta kartka, jaką obejrzał w grudniu zeszłego roku podczas ligowego meczu Arsenalu z Leeds United (4:1), znalazła się pod lupą brytyjskich śledczych. Chodzi o podejrzenie, że upomnienie Szwajcara było ustawione.

18 grudnia 2021 roku. Arsenal gra na wyjeździe z Leeds United. Jest 86. minuta i wynik jest już rozstrzygnięty, bo "Kanonierzy" prowadzą 4:1. Mają rzut wolny na własnej połowie, do którego podchodzi Granit Xhaka. Podchodzi, ale zaraz zwleka z wykonaniem stałego fragmentu gry. Tak długo, aż cierpliwość sędziego się wyczerpuje. Pokazuje Szwajcarowi żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Zobacz wideo "Nuevo tridente". Barcelona buduje magiczne trio w ataku. Lewandowski na szpicy [Sport.pl LIVE]

"Największy upadek od 9 lat". Krajobraz po klęsce Manchesteru United

Żółta kartka badana przez brytyjskie służby. Trop wiedzie do Albanii

Z pozoru sytuacja jakich wiele. Ale tak się składa, że to zdarzenie pod lupę wzięła Narodowa Agencja ds. Przestępczości w Wielkiej Brytanii po interwencji tamtejszej federacji piłkarskiej. Chodzi o podejrzenie, że mecz był ustawiony. Na jakiej podstawie się tak uważa? "Daily Mail" pisze, że u jednego z bukmacherów postawiono aż 52 tysiące funtów w kryptowalucie na to, że Xhaka dostanie żółtą kartkę w ostatnich 10 minutach gry. "Niezwykle wysoki wolumen obrotu na giełdzie zakładów mógł być tylko wierzchołkiem góry lodowej" – piszą angielscy dziennikarze.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Może chodzić tutaj o albańską mafię ustawiającą mecze. "Śledczy NCA odkryli dowody na to, że postawiono duże sumy w kryptowalutach na rynkach, które nie są regulowane w kraju, a większość działań miała miejsce w Albanii" – czytamy. "Daily Mail" przywołuje tez nazwisko Albana Jusufiego. To mający albańskie korzenie, a urodzony w Szwecji były napastnik, który w 2017 roku został zdyskwalifikowany na pięć lat przez szwedzki sąd za ustawienie meczu w tym kraju. Miał on wręczyć 150 tysięcy funtów łapówki greckiemu bramkarzowi AIK-u Kyriakosowi Stamatopoulsowi za to, żeby ten zagrał gorzej w ważnym spotkaniu z IFK Goeteborg. Według "Daily Mail", "NCA przygląda się doniesieniom, że Jusufi zarobił ogromne sumy, obstawiając kartę Xhaki".

Allan Saint-Maximin uszczęśliwił fanaKibic nie mógł uwierzyć. Gwiazdor Newcastle wręczył mu Rolexa [WIDEO]

Na razie ani Arsenal, ani angielski związek nie skomentowali tych rewelacji. Przypomnijmy, że Xhaka jest reprezentantem Szwajcarii, ale jest również dumny ze swoich albańskich korzeni.

Więcej o: