Fabiański podpisał kontrakt. Oficjalnie. "Jestem podekscytowany"

Łukasz Fabiański zostaje w West Ham United. Były reprezentant Polski przedłużył kontrakt do końca czerwca przyszłego roku, a obie strony mają możliwość przedłużenia współpracy o kolejny sezon.

- Łukasz w tym roku grał świetnie i oczywiście zatrzymamy go na kolejny sezon. Łukasz ma dużą konkurencję, ale prezentuje się naprawdę dobrze - mówił David Moyes o przyszłości Łukasza Fabiańskiego w kwietniu tego roku. - Jeśli Łukasz tylko będzie miał chęć grania, to jego kariera może trwać do czterdziestki, a może nawet do 41-42 lat. On by chciał, aby jego przygoda zakończyła się w Premier League - dodawał Andrzej Twarowski. Na razie wiele wskazuje, że te słowa mogą się spełnić.

Zobacz wideo Czy Robert Lewandowski zagra w Barcelonie?

Oficjalnie: Łukasz Fabiański zostaje w West Hamie United

West Ham United ogłosił w oficjalnym komunikacie, że Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z klubem do końca czerwca 2023 roku, a obie strony mają możliwość przedłużenia współpracy o kolejny sezon. - Jestem podekscytowany, że mogę tu pograć jeszcze przez rok. Sposób, w jaki klub się rozwija, sprawia, że naprawdę miło być jego częścią. Jestem zaszczycony i dumny, że jestem w West Hamie od kilku lat - powiedział Fabiański tuż po przedłużeniu kontraktu.

Tym samym skład bramkarzy West Hamu United w przyszłym sezonie pozostanie niezmienny. Wcześniej klub ze stolicy Anglii zdecydował się wykupić Alphonse'a Areolę z Paris Saint-Germain za niewiele ponad dziewięć milionów euro. Francuz zdecydował się podpisać kontrakt do końca czerwca 2027 roku, co oznacza, że West Ham United długoterminowo widzi w Areoli swojego podstawowego bramkarza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Uznany insider ExWHUEmployee stwierdził pod koniec czerwca w podcaście "The West Ham Way", że Łukasz Fabiański już przedłużył kontrakt i będzie się przygotowywał z zespołem do nowego sezonu na zgrupowaniu w Szkocji. Jednocześnie informator był zdziwiony, że klub tak długo czeka na ogłoszenie porozumienia z Fabiańskim. Bramkarz występuje w West Hamie United od lipca 2018 roku i łącznie zachował 34 czyste konta w 137 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Więcej o: