Gigant włączy się w walkę o Lewandowskiego. "Jeśli Cristiano Ronaldo odejdzie"

Jak informują zagraniczne media, Manchester United włączy się do walki o pozyskanie Roberta Lewandowskiego. Wszystko zależy jednak od tego, czy z Old Trafford pożegna się Cristiano Ronaldo.

Kilka dni temu na świat wyszła informacja, jakoby Cristiano Ronaldo chciał opuścić Manchester United. Portugalczyk miał poinformować władze klubu, że chce zostać sprzedany, jeśli tylko w klubie pojawi się satysfakcjonująca oferta. W obliczu tej sytuacji Manchester United musi sporządzić plan, co zrobić w przypadku sprzedaży piłkarza. Jak się okazuje jego zastępcą może zostać Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Manchester United sprowadzi Roberta Lewandowskiego? Według zagranicznych mediów to możliwe

Jak poinformował Mark Ogden ze stacji ESPN, że jeśli Cristiano Ronaldo odejdzie, Manchester United spróbuje zakontraktować Roberta Lewandowskiego. Informację potwierdziły także brytyjskie media. Dla władz z Old Trafford nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż Lewandowski jest łączony z FC Barceloną i sam Polak jest zdeterminowany, aby zagrać w Hiszpanii.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Transfer Ronaldo to błąd. Transfer Ronaldo to błąd. "Daily Mail" o kulisach. "Destabilizował szatnię"

Jeśli Manchester United chciałby próbować rywalizować z FC Barceloną o Polaka, musiałby wyłożyć niemałe pieniądze. Wartość rynkowa Lewandowskiego wynosi obecnie 45 milionów euro, a Bawarczycy chcą za swojego napastnika co najmniej 50 milionów euro. Inwestycja w reprezentanta Polski może więc okazać się dla Anglików zbyt kosztowna.

Cristiano Ronaldo chce odejść. Są pierwsze chętne kluby

Dla Manchesteru United informacja o chęci odejścia Cristiano Ronaldo jest niekorzystna. Portugalczyk to jeden z liderów angielskiego klubu i mało kto wyobraża sobie zespół Erika ten Haga bez tego piłkarza w składzie. Sam zawodnik przyznał jednak, że chce odejść, aby móc grać w Lidze Mistrzów i walczyć o najważniejsze trofea. 

Cristiano RonaldoLaporta rozmawia z agentem. Główny temat: Cristiano Ronaldo w Barcelonie

Na pierwszych chętnych do sprowadzenia Ronaldo nie trzeba było długo czekać. Portugalczyk miał zostać już zaoferowany między innymi...Bayernowi Monachium jako potencjalne zastępstwo Lewandowskiego. Inne źródła z kolei podają, że portugalski piłkarz znalazł się na celowniku FC Barcelony. Sytuację Ronaldo mają monitorować także Chelsea oraz Napoli.

Więcej o: