29-letni znany piłkarz Premier League aresztowany z zarzutem gwałtu. Policja potwierdza

29-letni piłkarz Premier League został zatrzymany przez policję z zarzutem gwałtu - poinformowały brytyjskie media. Chociaż z powodów prawnych nie podano nazwiska zawodnika, to wiadomo, że jest to znany reprezentant swojego kraju. Policja również potwierdza zatrzymanie.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek rano w północnej części Londynu. O zatrzymanym mężczyźnie wiadomo tyle, że ma 29 lat, jest znanym piłkarzem Premier League i reprezentantem kraju, który zakwalifikował się na mistrzostwa świata w Katarze.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Z powodów prawnych nie podano nazwiska zatrzymanego, choć internauci dość szybko zawęzili krąg  potencjalnie zamieszanych. Mężczyźnie zarzuca się gwałt, do którego miało dojść w poprzednim miesiącu. Zawodnik przebywa obecnie w areszcie i jeszcze w poniedziałek miał złożyć zeznania w sprawie.

Rehabilitacja Leona przechodzi dobrzeNowe informacje na temat zdrowia Wilfredo Leona. Pojawiło się zdjęcie siatkarza

"The Telegraph", który jako pierwszy napisał o zatrzymaniu piłkarza, skontaktował się z jego klubem. Ten jedynie potwierdził, że zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji, ale odmówił komentarza. W tekście nie pada też nazwa tego klubu.

"Znany zawodnik" Premier League oskarżany o gwałt

"4 lipca na policji zgłoszono zarzut gwałtu na 20-letniej kobiecie. Do rzekomego czynu miało dojść w czerwcu 2022 roku. 29-letni mężczyzna został zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie. Sprawa jest w toku" - przekazała londyńska policja w poniedziałkowe popołudnie.

"The Telegraph" dodaje, że w związku z zaistniałą sytuacją bardzo mało prawdopodobne jest, by zawodnik zdążył na rozpoczęcie nowego sezonu Premier League, które będzie miało miejsce 5 sierpnia. Jeśli zarzuty się potwierdzą, to piłkarz na pewno nie zagra też w mistrzostwach świata w Katarze.

Gurban Gurbanow - trener Karabachu AgdamTrener Karabachu porównał Lecha Poznań do Legii. "Są mocniejsi"

To nie pierwsza taka sytuacja w Premier League w ostatnich miesiącach. Przed rokiem zarzut czterech gwałtów usłyszał zawodnik Manchesteru City - Benjamin Mendy. W styczniu aresztowany został zaś napastnik Manchesteru United - Mason Greenwood - którego oskarża się o gwałt, napaść fizyczną i groźby śmierci.

Więcej o: