Nikt nie chce zatrudnić Sola Campbella. "Mogę już nigdy nie dostać klubu"

Były angielski piłkarz Sol Cambpell jest obecnie bezrobotny. W ostatnim czasie poszukiwał on zatrudnienia w angielskich klubach między innymi w roli menadżera. Teraz jednak nikt nie chce go zatrudnić. - To trudne, gdy nie dostajesz szansy i jesteś pomijany - powiedział w wywiadzie dla portalu fourfourtwo.com.

Cambpell podczas swojej kariery występował w takich zespołach jak Tottenham, Arsenal czy też Newcastle. W 2011 roku zdecydował się zawiesić buty na kołku. Później próbował swoich sił jako trener. Aktualnie pozostaje jednak bez pracy, co nie zadowala byłego gracza klubów Premier League.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Sol Cambpell pozostaje bez pracy. "Mogę już nigdy nie dostać klubu"

Były obrońca w 2016 roku został asystentem trenera angielskiego Trynidad. Dwa lata później sam objął klub zostając szkoleniowcem Macclesfield, a rok później Southend United. Od dwóch lat Cambpell jest bezrobotny i powoli traci nadzieję na to, że będzie mu dane poprowadzić jeszcze jakiś klub.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Hasan Salihamidzić i Cristiano RonaldoKibic zaczepił na ulicy Salihamidzicia i zapytał o Ronaldo. Szybka odpowiedź

- To trudne, gdy nie dostajesz szansy i jesteś pomijany. Uwielbiam być w piłce nożnej i nie chcę tego stracić. Ale kiedy jesteś na uboczu, testuje to miłość i zaangażowanie - nie jest łatwo kontynuować, gdy nie dostajesz wywiadów, a czasami nie wiem dlaczego. Zapomnij, kim jestem i co zrobiłem, po prostu zobacz, czy mogę dopasować się do twojego klubu - powiedział w rozmowie z portalem fourfourtwo.com.

Były obrońca wyznał, że nieco stracił wiarę w to, że uda mu się poprowadzić jeszcze jakiś zespół. Zaznaczył, że może przydać mu się do tego pomoc boska. - Smutna rzeczywistość jest taka, że mogę już nigdy nie dostać klubu. Naprawdę nie wiem. Może potrzebuję jakiejś boskiej pomocy od Boga, ale będę naciskał dalej – jestem trierem i będę próbował dalej. Będę odwiedzał kluby i będę podtrzymywał swoją wiedzę. Jeśli tak się stanie, będę przygotowany.

Sol Cambpell wyjedzie za granicę w poszukiwaniu pracy? Niewyklucza

Niewykluczone, że Cambpell będzie szukał zatrudnienia poza Wielką Brytanią. - Jestem otwarty na wyjazd za granicę, a gdyby menedżer powiedział: "Sol, czy przyszedłbyś i pracował ze mną", też bym na to spojrzał - powiedział.

Bayern pozyska Osimhena? Media: 120 mln euro za napastnikaBayern pozyska Osimhena? Media: 120 mln euro za napastnika

- Idealnie byłoby, gdybym miał drużynę w Anglii. Znam futbol od podszewki, grałem na najwyższym poziomie – wiem, że to nie znaczy wszystko, ale to coś znaczy. Mogę przekazywać swoją wiedzę dalej. Potrzebuję lepszego środowiska, fundamentu, w którym nie będę gasił pożarów każdego dnia, gdzie mogę skoncentrować się na zespole - powiedział były piłkarz zespołów z Premier League.

Więcej o: