Cristiano Ronaldo nie wrócił do treningów. Jest powód. "Klub zaakceptował tłumaczenie"

Cristiano Ronaldo nie pojawi się na poniedziałkowym treningu Manchesteru United. Choć Portugalczyk miał tego dnia rozpocząć z "Czerwonymi Diabłami" przygotowania do nowego sezonu, nie zjawi się w klubie "z powodów rodzinnych". Angielskie media spekulują, że tak naprawdę ma to jednak związek z chęcią opuszczenia Old Trafford.

W sobotę w angielskich mediach pojawiła się zaskakująca informacja o tym, jakoby Cristiano Ronaldo już po roku chciał ponownie opuścić Manchester United. Wszystko za sprawą słabego sezonu w wykonaniu "Czerwonych Diabłów", które teraz, zamiast grać w Lidze Mistrzów, będą musiały występować w Lidze Europy. Ponadto, po przyjściu nowego trenera Erika ten Haga, United nie dokonali jeszcze żadnego wzmocnienia.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Zainteresowana sprowadzeniem Cristiano Ronaldo miałaby być londyńska Chelsea, a także włoskie Napoli, choć drugi z wymienionych klubów miałby na ten transfer niewielkie szanse. Agent zawodnika Jorge Mendes miał też zaoferować go Bayernowi Monachium jako potencjalnego następcę Roberta Lewandowskiego. Manchester United jednak dał do zrozumienia Portugalczykowi, że wcale rozstawać się z nim nie zamierza. Dla United Ronaldo pozostaje "nie na sprzedaż". 

Ronaldo nie wrócił do treningów z United. Oficjalnie "z powodów rodzinnych"

W poniedziałek Cristiano Ronaldo miał się pojawić na pierwszym po letniej przerwie treningu Manchesteru United. Tak się jednak nie stanie. Oficjalnie - z powodów rodzinnych. 

- Cristiano nie będzie w poniedziałek z powodów rodzinnych, a klub zaakceptował to tłumaczenie - powiedziała ważna osoba z Manchesteru United w rozmowie z "Manchester Evening News". 

Jamie Carragher, Cristiano Ronaldo, Gary NevilleCarragher i Neville pokłócili się o Ronaldo. "Ty klaunie jesteś tym samym gościem"

Angielskie media spekulują jednak, że to tak naprawdę tylko wymówka, by jeszcze podgrzać atmosferę wokół potencjalnego transferu.

Wiele w tej sprawie musi się wyjaśnić do piątku, gdyż tego dnia Manchester United wyleci na tournee po Azji, gdzie najpierw Tajlandii zmierzy się z Liverpoolem, a następnie w Australii z Melbourne Victory, Crystal Palace i Aston Villą. 

Więcej o: