Zielone światło ws. transferu Jana Bednarka. Polak dostał słowo od działaczy

Angielskie media potwierdzają - Jan Bednarek tego lata może odejść z Southampton. Jak poinformował Alex Crook z "talkSPORT", angielski klub zapewnił Polaka, że w razie dobrej oferty będzie mógł opuścić St Mary's Stadium. "Święci" mieli też wycenić polskiego obrońcę na 15 milionów euro.

O tym, że Jan Bednarek może opuścić Southampton, jako pierwszy informował dwa tygodnie temu portal Meczyki.pl. Teraz te doniesienia potwierdzają również angielskie media, przyznając, że stoper reprezentacji Polski rzeczywiście może zamienić latem Premier League na włoską Serie A.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Southampton zgadza się na odejście Jana Bednarka. Cena - 15 milionów euro

Jak się bowiem okazuje, Southampton nie zamierza robić większych problemów Janowi Bednarkowi w transferze, jeśli zainteresowany Polakiem klub zaoferuje około 15 milionów euro

- Southampton nie zamierza nikogo wypychać z klubu, ale powiedziało Bednarkowi, że w razie otrzymania dobrej oferty zaakceptuje ją. Polakiem interesują się kluby włoskie z Napoli i Romą na czele, a on sam chętnie by się tam przeniósł - powiedział Alex Crook z "talkSPORT".

Salah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak onSalah zdominował Premier League. Nikt nie jest tak skuteczny jak on

Jan Bednarek rzeczywiście chciałby już tego lata zmienić otoczenie, a wydaje się, że Napoli i AS Roma to kluby, które byłoby stać na wydatek rzędu kilkunastu milionów euro.

Dla Southampton odejście reprezentanta Polski też nie byłoby wielkim problemem. Już w zeszłym sezonie Bednarek kilka meczów spędził na ławce rezerwowych, a na środku obrony "Świętych" grali Mohammed Salisu, Jack Stephens czy Lyanco. W dodatku już tego lata zespół Ralpha Hasenhuettla wzmocnił młodzieżowy reprezentant Niemiec Armel Bella-Kotchap z VfL Bochum, który kosztował Southampton 10 milionów euro. 

Więcej o: