Kolejny transfer miliarderów z Newcastle. 35 mln funtów. "Najlepszy dzień w życiu"

Sven Botman został nowym zawodnikiem Newcastle United. 22-letni obrońca podpisał z Anglikami pięcioletni kontrakt, który gwarantuje mu aż sześciokrotną podwyżkę.

- Jestem zachwycony i już nie mogę się doczekać tej nowej przygody. To najlepszy dzień mojego życia. Pracowałem na to bardzo ciężko - zaraz po podpisaniu kontraktu z Newcastle United powiedział Sven Botman. Holender związał się z angielskim klubem pięcioletnim kontraktem.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Ekscytacji Botmana trudno się dziwić. Zwłaszcza kiedy przyjrzymy się możliwemu wzrostowi jego zarobków. Jeśli wierzyć brytyjskim mediom, to Botman w Newcastle United otrzyma aż sześciokrotną podwyżkę w stosunku do tego, co zarabiał w Lille!

Anglicy sugerują, że w poprzednim klubie Holender zarabiał 15 tys. funtów tygodniowo, co dawało mu 720 tys. funtów rocznej pensji. Na St. James' Park Botman ma zarabiać aż 90 tys. funtów tygodniowo, czyli 4,32 mln funtów rocznie.

Newcastle United było bardzo zdeterminowane do pozyskania tego zawodnika. Anglicy chcieli go już zimą, jednak wtedy negocjacje z Lille okazały się za trudne. Według angielskich mediów Newcastle United zapłaciło za Botmana 35 milionów funtów, wygrywając walkę z AC Milan, który nie był w stanie konkurować pod względem finansowym.

Kolejny transfer Newcastle United

- Newcastle United ma długofalowy plan, by wejść na szczyt Premier League, która jest najlepsza na świecie. Wszystko idealnie złożyło się na ten transfer - powiedział Botman. - Chociaż ma zaledwie 22 lata, to już jest doświadczonym zawodnikiem na najwyższym poziomie. Jest w idealnym momencie, by rosnąć wraz z całym zespołem - powiedział trener drużyny Eddie Howe.

Botman jest wychowankiem Ajaksu, z którego odszedł latem 2020 roku do Lille. Francuzi zapłacili za niego dziewięć milionów euro. W pierwszym sezonie w nowym klubie Botman zdobył mistrzostwo kraju. W drugim rozegrał 32 mecze, w których strzelił trzy gole. Z Lille zagrał w 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie lepsza okazała się Chelsea.

Newcastle, które od kilku miesięcy zarządzane jest przez Public Investment Fund z Arabii Saudyjskiej, nie zatrzymuje się na rynku transferowym. Tylko w ostatnich tygodniach do klubu trafili bramkarz Nick Pope z Burnley oraz lewy obrońca Matt Targett z Aston Villi. Koszt obu transferów wyniósł łącznie około 30 milionów funtów.

Zimą do Newcastle United dołączyli Bruno Guimaraes z Olympique Lyon, Chris Wood z Burnley, Kieran Trippier z Atletico Madryt oraz Dan Burn z Brighton.

Więcej o: