Sensacyjny nowy klub Neymara? "Koszulka z numerem 10 czeka"

- Ney, jeśli tego słuchasz, przychodź! - powiedział Joelinton, pomocnik Newcastle United, w podcaście Cast FC o spekulacjach transferowych na temat Neymara. Brazylijczyk chciałby, by jego słynny rodak dołączył do angielskiej drużyny.

Wszystko wskazuje na to, że przygoda Neymara z Paris Saint-Germain dobiega końca. W zeszłym tygodniu miało dojść do spotkania przedstawicieli klubu z ojcem piłkarza, który jednocześnie jest jego agentem. Przekazano mu, że jego syn nie ma już przyszłości w drużynie. Wszyscy w klubie są zmęczeni lekkomyślnym podejściem Neymara do treningów i jego imprezowym stylem życia. Przede wszystkim jednak rozczarowuje on na poziomie sportowym

Zobacz wideo Ile Robert Lewandowski zarobi, jeśli przejdzie do Barcelony?

Piłkarze Newcastle chcą nakłonić Neymara do transferu. "Koszulka z numerem 10 czeka tu na niego"

Paryżanie w 2017 roku zapłacili za Brazylijczyka FC Barcelonie rekordowe 222 miliony euro. Neymar miał być gwarantem sukcesu w Lidze Mistrzów. Rzeczywistość okazała się jednak bolesna dla francuskiego klubu, gdyż nigdy nie stał się on prawdziwym liderem drużyny. Drużyna PSG zostanie latem przebudowana, dla Neymara nie ma w niej dłużej miejsca. 

Czesław MichniewiczJerzy Dudek punktuje Michniewicza. "Niech się skupi na swojej pracy"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Nie oznacza to jednak, że na usługi kontrowersyjnego gwiazdora brakuje chętnych. Niedawno pojawiły się doniesienia, że chętna na współpracę z 30-latkiem jest Chelsea. Zachwycony perspektywą gry u boku swojego rodaka byłby Thiago Silva, stoper "The Blues" i dobry znajomy Nemara z PSG i reprezentacji "Canarinhos". - Neymar? Musi do nas trafić! Gdyby tak się stało, byłoby najlepiej na świecie - stwierdził

Chelsea to jednak niejedyny klub z Premier League, który interesuje się Neymarem. Jako jednego z głównych kandydatów do przeprowadzenia transferu wymienia się Newcastle United. Nowi saudyjscy właściciele dysponują nieograniczonym wręcz budżetem i chętnie sprowadziliby Brazylijczyka. Byłby to świetny ruch sportowy, ale i marketingowy. 

Także piłkarze Newcastle życzyliby sobie, by Neymar do nich dołączył, o czym opowiedział w podcaście Cast FC Joelinton. Brazylijski pomocnik angielskiej drużyny zaapelował do swojego rodaka, by ten wybrał ofertę właśnie z Newcastle. 

- Ney, jeśli tego słuchasz, przychodź! - powiedział 25-latek. - Jeśli tylko jest na to szansa, mam nadzieję, że trener do niego zadzwoni. Koszulka z numerem 10 czeka tu na niego. Wyślę wiadomość do Bruno Guimaresa (pomocnik Newcastle - przyp. red.). On ma do niego kontakt i mógłby wysłać mu wiadomość z zaproszeniem - dodał. - Jeśli przyjdzie to będzie... Nie potrafię tego wyjaśnić. On jest idolem, wielką postacią w świecie piłki nożnej, więc nasze zaproszenie jest gotowe - podsumował Joelinton. Teraz wszystko już w rękach Neymara. 

Bayern's Robert Lewandowski looks disappointed when his team failed to advance to the final during the Champions League semifinal second leg soccer match between Real Madrid and FC Bayern Munich at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Tuesday, May 1, 2018. (AP Photo/Paul White)
SLOWA KLUCZOWE:
XCHAMPIONSLEAGUEX50 mln euro może nie wystarczyć. Najnowsze informacje ws. Lewandowskiego

Więcej o: