Jorge Mendes szukał klubu dla Ronaldo. Nowe informacje ws. przyszłości Portugalczyka

Od kilku tygodni w mediach pojawiało się sporo doniesień na temat przyszłości Cristiano Ronaldo. Spekulowano, że Portugalczyk może się przenieść między innymi do Bayernu Monachium. Zdaniem Fabrizio Romano, 37-latek nie zmieni klubu podczas letniego okienka.

Przed rozpoczęciem ostatniego sezonu Cristano Ronaldo zdecydował się na powrót po 12 latach do Manchesteru United. Pomimo 37 lat, Portugalczyk był kluczową postacią swojej drużyny. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 39 meczów, w których strzelił 24 gole i zanotował trzy asysty. Gdyby nie jego trafienia, sezon drużyny najpierw Ole Gunnara Solskjaera, a następnie Ralfa Rangnicka byłby znacznie słabszy.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Mario Gomez rozumie Lewandowskiego: Wyraźnie nastawił się na zmianęMario Gomez rozumie Lewandowskiego: Wyraźnie nastawił się na zmianę

Sensacyjne informacje ws. Cristiano Ronaldo

Po zaledwie jednym roku na Old Trafford 37-latek może odejść z Manchesteru United - tak przynajmniej wynikało z doniesień mediów z ostatnich dni. Spekulowano, że Portugalczyk może stać się bohaterem niespodziewanego transferu, przenosząc się do Bayernu Monachium w miejsce Roberta Lewandowskiego, o ile ten ostatecznie trafi do FC Barcelony.

Na doniesienia te zareagowali przedstawiciele Bayernu Monachium. Stanowczo oni zaprzeczyli, że wyrażają chęć sprowadzenia Cristiano Ronaldo. Jednocześnie zbiega się to z ich dotychczasowym podejściem do przyszłości Roberta Lewandowskiego. Twierdzą, że skoro Polak ma ważny kontrakt, to go wypełni.

Romano potwierdza, że Ronaldo zostanie w klubie

Jeśli chodzi o przyszłość Portugalczyka, najnowsze informacje na ten temat przekazał Fabrizio Romano. Ceniony dziennikarz przekazał, że władze Manchesteru United wykluczają możliwość sprzedaży Ronaldo podczas letniego okienka i liczą na to, że będzie on do dyspozycji Erika ten Haga w kolejnym sezonie.

Romano dodał ponadto, że agent Cristiano Ronaldo Jorge Mendes kontaktował się z innymi klubami w sprawie ewentualnego ruchu Portugalczyka, jednak nic z tego nie wyniknęło. Dziennikarz potwierdził, że Bayern nie wyraził chęci jego transferu.

Pavle VagićLech Poznań upatrzył sobie obrońcę. Rok temu kosztował milion euro

Dodatkowo Romano napisał, że Portugalczyk jest pozytywnie nastawiony na współpracę z nowym menedżerem Manchesteru United. Z drugiej jednak strony sam chce poczekać na to, czego klub dokona na rynku transferowym i jakie będą jego ambicje na kolejny sezon.

Więcej o: