Rooney nagle zmienił zdanie ws. Derby County. Odchodzi ze skutkiem natychmiastowym

Wayne Rooney, były reprezentant Anglii i piłkarz Manchesteru United, najpierw mówił, że chce odbudować Derby County, a teraz zmienił zdanie i poinformował, że chce opuścić klub ze skutkiem natychmiastowym.

Piłkarze Derby County w ubiegłym sezonie spadli z Championship do League One. Bardzo przyczyniły się do tego aż 21 punkty karne, które otrzymał klub za złamanie zasad finansowych na początku rozgrywek. Gdyby nie otrzymał takiej kary, to zająłby 17., a nie 23. miejsce w tabeli. Derby County miał też ograniczone możliwości w dokonywaniu transferów

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Jacek Magiera i Dariusz MioduskiDariusz Mioduski miał już kupca na Legię. No i pojawił się problem

Rooney zmienił zdanie

- Chcę być tym, który przywróci tu szczęśliwe dni - mówił Rooney po spadku i dodawał, że bardzo liczy na reprezentanta Polski, Krystiana Bielika.

Teraz były świetny piłkarz Manchesteru United zmienił zdanie. Chce opuścić klub ze skutkiem natychmiastowym.

- W ciągu lata uważnie obserwowałem wydarzenia dotyczące własności Derby County. Dziś spotkałem się z władzami, aby poinformować ich o mojej decyzji, że nadszedł czas, abym opuścić klub. Szczerze mówiąc, bardzo się starali, aby zmienić moją decyzję, ale moje zdanie było zdecydowane. Mój czas w klubie był kolejką górską emocji, zarówno wzlotów, jak i upadków, ale muszę powiedzieć, że podobało mi się to wyzwanie - napisał Rooney w oświadczeniu.

Były reprezentant Anglii dodał, że klubowi potrzebny jest nowy menedżer.

- Uważam, że klub musi teraz być prowadzony przez kogoś, kto ma świeżą energię i nie ma wpływu na wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich osiemnastu miesięcy. Będę wspominał swój czas w Derby z wielką dumą - dodał Rooney.

Władze Derby County są rozczarowane taką decyzją Rooney'a.

- Klub jest bardzo rozczarowany, że Wayne podjął trudną decyzję o opuszczeniu klubu. Spędziliśmy dziś trochę czasu, próbując przekonać go, by został, ale rozumiemy powody, dla których chce odejść. Jesteśmy mu niezmiernie wdzięczni za doskonałą pracę w obliczu trudnych warunków na boisku w sezonie 2021/22 i podziwiamy sposób, w jaki kierował zespołem, klubem i lokalną społecznością przez różne problemy poza boiskiem - napisał klub w oświadczeniu.

Piłkarze Legii Warszawa (na pierwszym planie Artur Jędrzejczyk i Bartosz Slisz) dziękują kibicom za doping w czasie mecz eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem ZagrzebPierwsza porażka Legii Runjaicia. Z 7. drużyną ligi rumuńskiej

Kilka dni temu okazało się, że Chris Kirchner wycofał ofertę kupna Derby County. BBC informowało, że jest jeszcze około 6-8 oferentów, którzy rozważają złożenie oferty zakupu.

Więcej o: