To już pewne. Paul Pogba zmienia klub. Ostatnie szczegóły

To już pewne - Paul Pogba zostanie zawodnikiem Juventusu. - To tylko kwestia ostatecznych szczegółów i umowa zostanie podpisana - informuje Fabrizio Romano, znany włoski dziennikarz.

Saga transferowa z udziałem 29-letniego Paula Pogby ciągnie się już od kilku miesięcy. Francuz kończy swoją sześcioletnią przygodę w Manchesterze United. W jej trakcie wywalczył zaledwie jedno trofeum - Ligę Europy w sezonie 2016/2017.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

"Umowa Pogby z Juventusem zostanie podpisana"

Fabrizio Romano, dziennikarz świetnie zorientowany na rynku transferowym, informuje, że Paul Pogba jest już o krok od transferu do Juventusu. Według jego informacji agent zawodnika spotka się w piątek z przedstawicielami Juventusu, aby dokończyć negocjację dotyczącą powrotu Pogby do Turynu.

- To tylko kwestia ostatecznych szczegółów i umowa zostanie podpisana. Pogba chciał trafić tylko do Juventusu i oczekuje się we Włoszech, że na początku lipca przejdzie badania medyczne - pisze Romano na Twitterze.

To właśnie w drużynie z Turynu Paul Pogba rozpoczął wielką karierę. Do Włoch trafił w 2012 roku po nieudanej przygodzie w młodzieżowych drużynach Manchesteru United. Z Juventusem w ciągu kolejnych czterech lat, czterokrotnie zdobył mistrzostwo Włoch, sięgnął też dwa razy po Puchar i Superpuchar Włoch. Następnie za ponad 100 milionów euro wrócił na Old Trafford. 

Już kilka dni temu pisaliśmy, że Pogba myśli o długoterminowej współpracy w Turynie, bo wrócił do swojej ulubionej drużyny. Bierze podobno pod uwagę nawet zakończenie kariery w Juventusie. Swoim ludziom zlecił już szukanie domu w okolicy miasta.

Pogba w Manchesterze United zagrał 223 spotkania. Zdobył 39 gole i miał 51 asyst. W ubiegłym sezonie Francuz wystąpił w 27 meczach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił tylko jedną bramkę i miał dziewięć asyst.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.