Kolejny zwrot ws. Lewandowskiego. W grę wchodzi wypożyczenie. A cena rośnie

Robert Lewandowski jednak nie trafi do FC Barcelony? Chelsea pozostaje zainteresowana reprezentantem Polski i widzi w nim następcę Romelu Lukaku. Lewandowski mógłby trafić do Premier League na zasadzie wypożyczenia - podaje portal 90min.com.

Przyszłość Roberta Lewandowskiego wciąż stoi pod znakiem zapytania. Kapitan reprezentacji Polski ogłosił, że nie przedłuży umowy z Bayernem Monachium, wygasającej z końcem czerwca przyszłego roku. Od samego początku sagi głównym faworytem do pozyskania Lewandowskiego pozostaje FC Barcelona. - Mam informacje od Barcelony i klub jest spokojny. Dali Robertowi gwarancję, że zamierzają podpisać z nim kontrakt. Uważam, że dlatego również pokazał on publicznie tak duże zainteresowanie przyjściem do Barcy - twierdzi Gerard Romero w rozmowie z FCBarca.com.

Zobacz wideo Po meczu z Belgią. Kolejny gol przeciwko Polsce po stracie Roberta Lewandowskiego?

Chelsea chce sprowadzić Roberta Lewandowskiego. Polak mógłby zostać wypożyczony

Portal 90min.com informuje, że Chelsea monitoruje sytuację Roberta Lewandowskiego na rynku transferowym. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela poszukuje nowego napastnika po tym, jak Romelu Lukaku okazał się sporym rozczarowaniem i jest już o krok od wypożyczenia do Interu Mediolan. Lewandowski jest rozważany przez nowych właścicieli Chelsea, którzy są w bliskim kontakcie z Pinim Zahavim. Klub ze Stamford Bridge do tej pory nie wysłał żadnej formalnej oferty do Bayernu Monachium.

Na jakich zasadach Chelsea chciałaby sprowadzić Roberta Lewandowskiego? Zdaniem 90min.com możliwym rozwiązaniem jest roczne wypożyczenie. Problemem mogą okazać się żądania Bayernu Monachium, który liczy na zarobek w wysokości 50 milionów euro. Robert Lewandowski na ten moment jest zdecydowany wyłącznie na transfer do FC Barcelony. "Lewandowski wciąż chce odejść z Bayernu. Barcelona ma zamiar poprawić swoją pierwszą ofertę" - informował Florian Plettenberg, dziennikarz Sky Sports po spotkaniu Lewandowskiego i Zahaviego z Hasanem Salihamidziciem na Majorce.

Poza Chelsea i FC Barceloną w grze o Roberta Lewandowskiego pozostaje Paris Saint-Germain. Dużym zwolennikiem takiego transferu jest Luis Campos, nowy doradca sportowy PSG. "Campos ciężko pracuje, aby sprowadzić Roberta Lewandowskiego do Paryża. Mistrzowie Francji wciąż wierzą, że mogą podpisać kontrakt z reprezentantem Polski" - twierdzą dziennikarze "Foot Mercato".

Więcej o: