Transfer Gabriela Sloniny na ostatniej prostej. Ma kosztować 10 mln euro

Transfer Gabriela Sloniny do Chelsea jest na ostatniej prostej - poinformował Matteo Moretto z włoskiego portalu Relevo.com. Klub z Premier League wygrał wyścig o utalentowanego bramkarza z Realem Madryt.

O transferze Gabriela Sloniny spekulowano co najmniej od kilku tygodni. Najpierw zawodnik miał być bliski przenosin do Realu Madryt, jednak zdobywcy ostatniej Ligi Mistrzów nie porozumieli się z Chicago Fire w kwestii odstępnego.

Zobacz wideo Michniewicz nic nie ukrywa przed dziennikarzami. Podejrzeliśmy, jak wygląda trening reprezentacji

Przedłużające się negocjacje zdecydowała się wykorzystać Chelsea. Klub ze Stamford Bridge wrócił z ofertą za zawodnika, którego chciał mieć już u siebie jeszcze przed nałożeniem sankcji na Romana Abramowicza. 

Rafael Nadal z pucharem za Roland Garros 2022Rafael Nadal spodziewa się dziecka. Zwołuje specjalną konferencję

Slonina krok od Chelsea

Teraz wszystko wskazuje na to, że transfer jest na ostatniej prostej. Chicago Fire ma zarobić na zawodniku 10 milionów euro, a możliwe jest, że Slonina testy medyczne przejdzie już po najbliższym meczu ligowym z D.C. United. 18-letni bramkarz pozostanie na wypożyczeniu w amerykańskim klubie do końca obecnego sezonu.

Slonina niedawno zdecydował, że nie będzie grał dla reprezentacji Polski. 18-latek nie przyjechał na czerwcowe zgrupowanie kadry, mimo że otrzymał powołanie od Czesława Michniewicza. Slonina wybrał grę dla Stanów Zjednoczonych, w których się wychował, a do których z Polski wyemigrowali jego rodzice.

Mauricio PochettinoMedia: Pochettino zwolniony z PSG. Dostanie nawet 20 mln odszkodowania

W obecnym sezonie Slonina zagrał w 13 meczach, w których puścił 20 goli i zachował pięć czystych kont.

Więcej o: