Premier League nie chce mieć nic wspólnego z Rosją. Rezygnuje z wielu milionów

Kluby Premier League są gotowe zrezygnować z 43-milionowej umowy, aby tylko ich mecze nie były transmitowane przez rosyjską Match TV. Według brytyjskich mediów decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu, w trakcie walnego zgromadzenia w Harrogate.

Wielka Brytania momentalnie zareagowała na atak Rosji na Ukrainę. Krajowe władze nałożyły sankcje na rosyjskich oligarchów, w tym na Romana Abramowicza, właściciela londyńskiej Chelsea. Wsparcie Ukrainie przekazały też kluby Premier League, które wpłaciły milion funtów na fundusz pomocy prowadzony przez Disasters Emergency Committee. Zawieszono też umowę z Rambler Media. Nadawca był odpowiedzialny za transmisję meczów ligi angielskiej w Rosji.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Kluby zapłacą miliony, byle nie transmitowano meczów w Rosji

Umowa z Rambler Media była jednak względnie tania (6 mln funtów za sezon) w porównaniu z tą zawartą między władzami Premier League a Match TV (43 mln funtów). Stacja miała przekazać angielskim klubom 43 mln funtów i zacząć nadawanie w Rosji od przyszłego sezonu. Jak podaje Sportsmail, kluby dotychczas nie robiły nic z umową, bo miały nadzieje, że konflikt ustanie. Wojna w Ukrainie trwa jednak nieprzerwanie od ponad 100 dni, dlatego czas najwyższy podjąć konkretne decyzje.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Media: Artur Rudko blisko Lecha Poznań. Media: Artur Rudko blisko Lecha Poznań. "Ogromnie wysoki potencjał"

Brytyjskie media informują, że kluby Premier League są gotowe stracić obiecane miliony, w zamian za zerwanie umowy z Match TV. Przedstawiciele mają podjąć decyzję jeszcze w tym tygodniu. Jednym z kluczowych argumentów przemawiającym za tą decyzją jest fakt bliskich powiązań Match TV z rosyjskim rządem. "Telewizja jest własnością Gazprom Media, a kanał został otwarty osobiście na mocy dekretu prezydenckiego Władimira Putina trzy lata temu" - czytamy w mediach. 

Nowy sezon Premier League rozpocznie się 6 sierpnia 2022 roku i potrwa do 28 maja 2023 roku. 

Robert Lewandowski"Kicker" wydał wyrok: Robert Lewandowski bez klasy światowej

Więcej o: