Polski bramkarz blisko transferu do Premier League. "Ma podpisać czteroletni kontrakt"

Mateusz Lis, były bramkarz Wisły Kraków, ma podpisać czteroletni kontrakt z Southampton, 15. zespołem Premier League w minionym sezonie.

Mateusz Lis w latach 2018-2021 reprezentował barwy Wisły Kraków. W sierpniu bramkarz został sprzedany przez "Białą Gwiazdę" do Turcji, a konkretnie do zespołu Altay SK. Beniaminek tureckiej ekstraklasy zapłacił za 25-latka - według "Transfermarktu" - 700 tysięcy euro.

Zobacz wideo "Na chwilę zawieszam rękawice na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

Lis w Turcji radził sobie dobrze, choć zadanie miał trudne, bo Altay było jedną z najsłabszych ekip w stawce. Wystarczy wspomnieć, że klub nie zdołał się utrzymać. Polak jednak zyskał sympatię kibiców, ale ci nie będą go oglądać w przyszłym sezonie. Lis rozwiązał bowiem kontrakt z klubem. Powód? Zaległości w wypłatach. Na dodatek Lis nie rozstał się z Altay w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Klub w oświadczeniu stwierdził, że Polak złamał obietnicę i nie czekał, aż pieniądze wpłyną na jego konto, tylko od razu rozwiązał umowę.

Lis zaczął więc szukać nowego klubu. Już zimą mówiło się o tym, że interesuje się nim jeden z tureckich gigantów - Galatasaray. Ale turecki portal "TransferMerkez" twierdził, że blisko pozyskania Lisa jest Southampton. Teraz te potwierdzenia potwierdza serwis meczyki.pl.

"Z nowym zespołem były zawodnik Wisły Kraków ma podpisać czteroletni kontrakt. Na ten moment nie jest jednak pewne, jaka przyszłość czeka go na St Mary's Stadium. Jednym z pomysłów na 25-latka jest wysłanie go na wypożyczenie w sezonie 2022/23. Kierunkiem, który może obrać Mateusz Lis w wypadku realizacji takiego scenariusza, jest liga francuska" - czytamy.

Warto dodać, że angielski klub żegna się z Fraserem Forsterem oraz Willym Caballero, dwoma bramkarzami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.